• otoczenie
          • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW IGRZYSK MŁODZIEŻY

Dnia 16 kwietnia 2024 roku na Boisku Sportowym Orlik przy Szkole Podstawowej w Mirsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży (rocznik 2010 i 2009). Organizatorem zawodów był PSZS w Lwówku Śląskim oraz SP Mirsk. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski natomiast sędzią głównym wszystkich spotkań był p. Piotr Szczoczarz. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Powiat Lwówecki oraz swoje Gminy w Finałach Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się 6 maja 2024 roku w Bolesławcu dla chłopców oraz 7 maja 2024 roku w Kamiennej Górze dla dziewcząt. Gratulacje dla wszystkich drużyn i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• "Poznaj Język Sąsiada"

16.04.2024 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śl. odbyła się 2 edycja konkursu z języka niemieckiego "Poznaj Język Sąsiada" w konkursie udział wzięło 9 szkół podstawowych. Równo o godzinie 9:00 Pani Dyrektor powitała uczestników i rozpoczęła się rywalizacja uczniów. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali różnorodne, ciekawe zadania. Musieli się wykazać refleksem i znajomością językową i gramatyczną. W trakcie konkursu uczestnicy wykonywali taniec "Soco Bacci" z elementami języka niemieckiego, dwoje uczniów zostało wyróżnionych w tańcu. Dziękujemy Radzie Rodziców i Pani Annie Kulikowskiej za pomoc w ocenianiu tancerzy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu konkursu, naszym uczniom -tancerzom, bez Was ten konkurs by się nie odbył.

• Uczymy pierwszej pomocy

W dzisiejszym świecie, umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle istotna. Szczególnie ważne jest, aby dzieci zdobywały tę wiedzę od najmłodszych lat. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami p. M. Styszyńską i p. A. Hetel ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śl. postanowiły podjąć kroki w celu przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy.

• Projekt "Krokus"

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie wzięli aktywny udział w projekcie Krokus, związanym z upamiętnianiem dzieci, które zginęły w wyniku Holokaustu. W październiku oraz w listopadzie 2023r. dzieci posadziły cebulki krokusów na trawniku przed budynkiem szkoły. Wraz z nadejściem wiosny z ziemi wyszły pierwsze korony krokusów, które pięknie prezentowały się w promieniach słońca.

Wtorek 23.04.2024