Nawigacja

 • Mikołajki w Filharmonii Dolnośląskiej

  Mikołajki w Filharmonii Dolnośląskiej

  Byliśmy dzisiaj na "Tajnej naradzie w Fabryce Zabawek". Kolejny raz odwiedziliśmy Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze. Choć świat jest bardzo odmienny, a w różnych jego zakątkach żyją dzieci posługujące się różnymi językami, to łączy je wiara w to, że jest ktoś, kto 6 grudnia sprawia radość grzecznym maluchom. Tak! To Mikołaj! Dziś udało nam się zajrzeć do fabryki, w której brodaty święty zamawia zabawki dla dzieci z całego świata. Było to wspaniałe spotkanie muzyczne. Sprawiło nam dużo radości. A po koncercie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. 
  🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅

 • 8 b w ZSP w Biedrzychowicach

  8 b w ZSP w Biedrzychowicach

  Dnia 5 grudnia 2018 r, uczniowie klasy VIII b pod opieką p. K. Cymerman i p. A. Guzy odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych i kulinarnych, podczas których wykonywali dekoracyjne wieńce bożonarodzeniowe oraz wypiekali pyszne ciasteczka z nadzieniem. Zapach świeżego świerku i prażonych jabłek pięknie współgrał z melodiami słyszanych kolęd. Świąteczne atmosfera udzieliła się wszystkim. Po zajęciach praktycznych nastąpiła degustacja własnoręcznie wykonanych wypieków. Uczniowie ponad to mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz posłuchać o różnych formach i miejscach realizacji praktyk zawodowych przez uczniów tejże szkoły. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom ZSP Biedrzychowicach za zaproszenie i miłe przyjęcia naszych uczniów.

  K. Cymerman, A. Guzy

  Więcej zdjęć w galerii

 • IX Ogólnopolski Bieg Mikołajowy

  IX Ogólnopolski Bieg Mikołajowy

  IX OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY. UCZNIOWIE Z KLAS 5-8 GODNIE REPREZENTOWALI NASZĄ SZKOŁĘ . W KAŻDEJ KATEGORII STALI NA PODIUM . GRATULUJEMY:))

 • "Grinch"

  "Grinch"

  Dnia 05.12.2018 r. uczniowie trzech klas VIII wraz z nauczycielami udali się do kina w Jeleniej Górze w poszukiwaniu świątecznej atmosfery. Przed seansem mieli okazję pobuszować w sklepach w poszukiwaniu mikołajkowych upominków. Po zakupach obejrzeli animowany film „Grinch”, który opowiada o pewnym zielonym stworku... Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony stwór Grinch, nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć. Czy mu się udało? ...Jedno jest pewne: świąteczny czas jest wyjątkowy !!! A święta Bożego Narodzenia tuż, tuż... i radosna atmosfera udzieliła się naszym ósmoklasistom ☺ 

  A. Guzy, K. Cymerman, J. Cabała

 • Lista osób spełniających wymogi formalne na stanowisko informatyka

  Lista osób spełniających wymogi formalne na stanowisko informatyka

  Aby sprawdzić szczegóły, proszę klinąć w link:

  Lista_kandydatow_spelniajacych_wymogi_formalne.pdf

 • CIEKAWE ZAJĘCIA W DOBKOWIE

  CIEKAWE ZAJĘCIA W DOBKOWIE

  CIEKAWE ZAJĘCIA

  21 listopada klasy 2a i 2b uczestniczyły w zajęciach warsztatowych pod hasłem:
  ,,Chrońmy atmosferę”, które odbyły się w Sudeckim Centrum Edukacyjnym w Dobkowie.
  Uczniowie w praktyczny sposób dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat gleby i jej zanieczyszczenia. Mogli poznać jak niebezpieczne są wulkany, powodzie, a także trzęsienia ziemi, które mogły odczuć osobiście na specjalnie do tego stworzonej platformie.
  Miały też wiele frajdy, gdy okazało się, że mogą zrobić sobie sztuczny śnieg.
  Wszyscy fantastycznie się bawili i z niecierpliwością czekają na następne.


  Agnieszka Puchalska i Ewa Niebieszczańska

   
   
   
   
 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: "Każdy ma coś, co może dać innnym"

  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: "Każdy ma coś, co może dać innnym"

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-VIII pod hasłem "Każdy ma coś, co może dać innym". W kategorii klas I-III nagrody zdobyli: I miejsce- Dominik Drążek- klasa IIa, II miejsce-Oskar Szymaszek-klasa IIb, III miejsce- Michał Dworak- klasa IIb. W kategorii klas IV-VIII: I miejsce- Aleksandra Hutnik - klasa Vd, II miejsce- Julia Marzec-klasa IVa, III miejsce- Róża Walenciak- klasa VIb

 • Potrzebna pomoc!

  Potrzebna pomoc!

                  W związku z nieszczęściem, jakie w ostatnim czasie spotkało jedną z rodzin naszej społeczności lokalnej, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie akcji pomocy dla gryfowskich pogorzelców.

         Do 17. grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 będzie prowadzona zbiórka artykułów szkolnych oraz drobnych artykułów gospodarstwa domowego. Mile widziane są również słodycze, które trafią do świątecznych paczek dla dzieci.

  W atmosferze zbliżających się Świąt, nie bądźmy obojętni na potrzeby bliźnich.

  Podarunki do świątecznej paczki dla pogorzelców gromadzimy w bibliotece szkolnej. Czekają tam sanie Mikołaja, aby dostarczyć rzeczy potrzebującym.

  Wolontariusze z SP nr 1

  Agnieszka Hetel

 • Uwaga! Nabór na stanowisko informatyka

  Uwaga! Nabór na stanowisko informatyka

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im.Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim ogłasza nabór na wolne urzędnicze stanowisko pracy - informatyk.

  Szczegóły w pliku pdf. do pobrania:

  17111800.PDF 

 • Zawód - policjant

  Zawód - policjant

  W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w klasie 4b na godzinie wychowawczej odbyły się zajęcia, podczas których jeden z rodziców uczennicy - aspirant policji Piotr Musiarz - podzielił się swoją wiedzą dotyczącą wykonywanego zawodu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważny i jadnocześnie niebezpieczny jest to zawód. Pod koniec zajęć każdy został obdarowany upominkiem - lizakiem i opaską odblaskową, dzięki której uczniowie będą czuli się bezpiecznie podczas wieczornych spacerów.

 • „Patrzcie! Marchewka!”

  „Patrzcie! Marchewka!”

   

  Ania Shirley z powieści Lucy Maud Montgomery ożyła na deskach teatru w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Ta wesoła, obdarzona niebywałą wyobraźnią i wrażliwością, nieustannie wpadająca w kłopoty dziewczynka, podbiła serca widzów. Uczniowie klas 4-6 obejrzeli dziś spektakl teatralny, który był klasyczną adaptacją książki „Ania z Zielonego Wzgórza”, powstałej przeszło sto lat temu. Aktorzy w nietuzinkowy, barwny i okraszony dowcipem sposób opowiedzieli historię rudowłosej bohaterki, która z sierocińca trafiła do prowincjonalnego Avonlea. W krótkim czasie Ania urzekła swoją osobowością właścicieli Zielonego Wzgórza – Marylę i Mateusza Cuthbertów. Żywiołowa dziewczynka wniosła w życie mieszkańców tej niewielkiej kanadyjskiej miejscowości nową energię oraz radość. Inscenizację wzbogacono piosenkami będącymi uzupełnieniem kolorytu wydarzeń prezentowanych na scenie. Zainteresowanie wzbudziła także scenografia. Pozornie bardzo skromna, składająca się z kilku parawanów - tworzyła obszerną, głęboką przestrzeń domu na Zielonym Wzgórzu. Zastosowanie rolet umożliwiło przeniesienie akcji do zupełnie innego miejsca - jak las czy szkoła.

  Ania wykreowana przez Narodowy Teatr Edukacji jest szczególnie bliska młodym widzom, staje się ich rówieśniczką – jej problemy, przeżycia i doznania często korespondują ze współczesnymi doświadczeniami dzieci.

  Przedstawienie bardzo podobało się uczniom, teraz z pewnością jeszcze chętniej sięgną po historię rudowłosej marchewki, zapisaną na kartach książki L. M. Montgomery.

   

 • Zdolny Ślązaczek -etap powiatowy

  Zdolny Ślązaczek -etap powiatowy

  Dnia 19 listopada 2018 roku Jakub Puszka z klasy 7c i Kacper Więcewicz z klasy 8a reprezentowali naszą szkołę w powiatowym etapie Zdolnego Ślązaczka z języka angielskiego. Konkurs odbył się w siedzibie PORE w Lwówku Śląskim. Wraz z naszymi uczniami pisali uczniowie SP1 i Sp3 z Lwówka Śląskiego. Czekamy na wyniki z niecierpliwością.

  red. K. Więckowska

 • Kolejna akcja Koła Wolontariatu

  Kolejna akcja Koła Wolontariatu

  "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”
  Flora Edwards

  Motto Flory Edwards często przyświeca ludziom, którzy z potrzeby serca i niezwykłej wrażliwości, nie oczekując odpłaty, niosą pomoc innym – słabszym i potrzebującym. Jest to szczególnie cenna postawa w świecie pędzącym w zawrotnym tempie. Nasi wolontariusze doskonale rozumieją, jak ważne jest, aby umieć w tym pędzie się na moment zatrzymać, by poświęcić swój czas drugiej osobie. Wystarczy im zwykły dziecięcy uśmiech, czy łezka wzruszenia w oku staruszki odwiedzonej w szpitalu, nic więcej. 
  W ubiegły piątek dzieci z Koła Wolontariatu udały się na zakupy. Wolontariuszki z ogromnym zapałem podeszły do tego zadania i w krótkim czasie wypełniły sklepowy wózek słodyczami do paczek mikołajkowych dla dzieci i produktami spożywczymi dla podopiecznych z Domu Samotnej Matki w Pobiednej. Spójrzcie w te roześmiane oczy i przekonajcie się, że tym dziewczynkom niesienie pomocy sprawia niekłamaną radość! 
  Towar został zakupiony z pieniążków zgromadzonych podczas październikowej charytatywnej sprzedaży ciast. Może to niewielki dar, może tylko kropelka w morzu potrzeb, jednak na pewno sprawi choć trochę radości tym, do których trafią paczki i pozwoli im mieć wiarę w to, że jeszcze wszystko może się zmienić na lepsze. 

  Dziewczynki jesteście wielkie! 
  💚💚💚

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  W piątek 23 listopada 2018r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim – „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu p. bibliotekarka Agnieszka Guzy przebrana za pluszowego Misia, witała na parterze oraz przed szkołą wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, tuląc do siebie najmłodszych uczniów oraz częstując cukierkami.

  Pluszowy Miś zaprosił do biblioteki uczniów klas I-III na przedstawienie, które przygotował aktyw biblioteczny z udziałem Misia. Dzieci zauroczone inscenizacją odśpiewały mu sto lat  a później z uśmiechem i piosenką na ustach „Jadą, jadą misie” wróciły do klasy.

  W tym dniu, uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi milusińskimi, a kto wypożyczał książki ze swym pluszowym przyjacielem, otrzymywał „małe co nieco” od patrona biblioteki Kubusia Puchatka.

   

  A.G.


   

 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Tego dnia pani Agnieszka w stroju Kangurzycy z Maleństwem chodziła po szkole i rozdawała dzieciom cukierki zachęcając przy tym do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Natomiast członkowie aktywu bibliotecznego przygotowały bajkę o „Czerwonym Kapturku” i przedstawiły ją uczniom z edukacji wczesnoszkolnej zachęcając do czytania bajek i baśni. Na widowni obok uczniów zasiedli także wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej oraz Dyrekcja.

  A.G.

   

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

 • "Tantua tu" - w afrykańskich rytmach

  "Tantua tu" - w afrykańskich rytmach

  W niedzielę, 18 listopada grupa miłośników muzyki znowu zawitała do Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem melomani przysłuchiwali się rytmom rodem z dalekiej, dzikiej Afryki. Poranek muzyczny pod enigmatycznym tytułem "Tantua tu" bardzo przypadł nam do gustu. Opiekunami grupy były Panie Marta Reimann, Marzena Styszyńska i Karolina Harmacińska. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty w filharmonii. 

  red.E.F.

 • "Niezwykłe Dolnoślązaczki" - nasz laureat!

  "Niezwykłe Dolnoślązaczki" - nasz laureat!

  16 listopada 2018r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się podsumowanie Dolnośląskiego Konkursu - ,,Niezwykłe Dolnoślązaczki”, w którym uczeń 8 klasy - Mikołaj Wolar zajął 2 miejsce. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt plakatów i reportaży, które przysłano z całego województwa. Zwycięzców wybrano w trzech kategoriach: szkoły podstawowej (VII-VIII klasa), gimnazjum i szkoły ponadpodstawowej.
  Wszyscy laureaci piątkowego wydarzenia wysłuchali wykładu 
  Rzecznika Praw Obywatelskich – dr Adama Bodnara, który objął honorowy patronat nad konferencją. Dla uczestników konkursu zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne, które poprowadzili: Magdalena Piekarska – dziennikarka i reporterka oraz Tomasz Broda - znany wrocławski artysta plastyk i karykaturzysta. 
  Gratulujemy naszemu uczniowi i życzymy dalszych sukcesów!

  red. E.Kasprzak

   

 • Polish-American Day

  Polish-American Day
  16.11.0201

  26 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim klasy 8a, 8b i 8c pod opieką p. Agnieszki Guzy, Joanny Cabały i Karoliny Więckowskiej uczestniczyły w Polish-American Day. W wydarzeniu brali udział uczniowie wszystkich szkół naszej gminy oraz zaproszeni Amerykanie. Każda z grup miała przygotować prezentacje. Przedstawiciele klasy 8a przygotowali informacje o Michaelu Jacksonie oraz zaprezentowali jego piosenkę "Billie Jean". Reprezentanci klasy 8b pokazali historię Polski w pigułce. Natomiast przedstawiciele 8c pobudzali apetyt widowni prezentacją o typowych potrawach kuchni Polskiej. Wszystkie prezentacje przygotowane zostały po angielsku, aby amerykańscy goście mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego. Po obejrzeniu prezentacji wszystkich grup, uczniowie wysłuchali wykładu goszczących w Gryfowie Amerykanów. Opowiadali oni o sobie, swoim życiu, podróżach oraz wiele ciekawostek o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Dziękujemy jeszcze raz za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

  red. Karolina Więckowska

 • List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego ws. chorób zakaźnych

  List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego ws. chorób zakaźnych

   

   

   

   

   

   

  Warszawa, 8 listopada 2018r. 

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie,

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie – ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

  Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

   

  Jarosław Pinkas
  Główny Inspektor Sanitarny

 • A to Polska właśnie..- refleksja po spektaklu

  A to Polska właśnie..- refleksja po spektaklu
  12.11.2018

  W 1795 roku Polska na sto dwadzieścia trzy lata zniknęła zupełnie z map Europy. Choć zaborcom udało się pozbawić nasz kraj suwerenności, to nie potrafili wyrwać odwagi i pragnienia wolności z serc wielu pokoleń Polaków. Dzięki męstwu i krwi przelanej przez przodków, 11 listopada 1918 roku, wywalczyliśmy wreszcie upragnioną wolność. Dziś możemy z dumą świętować już setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 przygotowali wraz z opiekunami spektakl teatralny ukazujący dzieje Polski na przestrzeni wydarzeń ostatniego stulecia.

  Sztuka pod tytułem „A to Polska właśnie..” to mądra lekcja historii Polski, przez którą prowadzą nas pewna babcia i jej wnuki. Razem z bohaterami stajemy się uczestnikami niezwykłej opowieści o czasach trudnych, bolesnych, ale także momentach wzniosłych, przepełnionych prostą radością i szczęściem. O tym jak bliskie sercom widzów okazały się sceny odgrywane przez młodych aktorów, świadczyć mogły wycierane ukradkiem łzy wzruszenia. Wykreowana na scenie stuletnia seniorka emanowała ciepłem, dojrzałością i dobrocią, natomiast postaci wnuków chłonących wspomnienia, uczących się, co to znaczy być patriotą i bohaterem w każdych czasach, stanowią swoiste zderzenie historii minionej ze współczesnością.

  Duże wrażenie robiły sceny ukazujące okupowaną Warszawę, w której młodzi ludzie skuci pancerzem nazistowskiego terroru nie poddawali się i walczyli o wolną Polskę. Niejednokrotnie udowadniali, że nie przegrani tak długo, jak starcza im sił do walki. Wzruszająca scena pożegnania małego powstańca z matką sprawiła, że niejednej osobie łza zakręciła się w oku. Serca ściskały się również, gdy po zakończeniu wojennej zawieruchy ludzie wracali do swoich rodzin, domów, by na zgliszczach spustoszonych miast odbudować na nowo swoje życie.

  Wraz z wejściem w czasy PRL-u można było przypomnieć sobie stanie w wielogodzinnych kolejkach i niejednokrotne rozczarowanie, gdy okazywało się że „towar został wyprzedany”. Jako, że muzyka i taniec są najlepszym lekarstwem na szarzyznę życia, mogliśmy przypomnieć sobie również o dancingach i prywatkach.

  Im bardziej zbliżaliśmy się ku współczesności, tym niżej opadała mgła pamięci a wszystko stawało się wyraźniejsze – wstąpienie do NATO, Unii Europejskiej, sukcesy sportowe, medyczne..

  Przemierzyliście z nami, Drodzy, sto lat polskiej historii od odzyskania niepodległości w 1918 r., aż do czasów obecnych.

  Przedstawienie teatralne było zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy związanej z godną celebracją tego niecodziennego jubileuszu. W spektaklu wzięło udział 36 aktorów i dwie pary taneczne. Było to ogromne przedsięwzięcie wymagające dużej samodyscypliny, energii, pracy oraz zapału. Gościnnie wystąpił również zespół wokalny Wesołe Nutki, który swoim śpiewem podkreślał doniosły i piękny charakter uroczystości.

  Kochani Widzowie, jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność, wzruszenie, refleksję i każde dobre słowo wypowiedziane w stronę całego naszego zespołu. Ogromne dzięki.

  E.F.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP
  ul. Uczniowska 17
  59-620 Gryfów Śląski
  e-mail: sp_gryfow@op.pl
 • 75 781 34 86
  Dyrektor:
  Dariusz Zatoński
  Wicedyrektor:
  Jadwiga Hawryluk

Galeria zdjęć