• Wiosna na Łużycach

  Piękna wiosna przywitała nas podczas otwarcia sezonu turystycznego. Uczniowie z dwóch grup projektowych uczestniczyli w VII Międzynarodowym Rajdzie Pieszym IV w ramach cyklu imprez "Turystyka łączy pokolenia - WIOSNA NA ŁUŻYCACH". Połączyliśmy aktywny wypoczynek z nauką podczas rozwiązywania kart pracy. Było super.

  Mariola Kotowicz

 • XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny - nasze laureatki !

  Mamy dwie finalistki XV Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego ph. "Ochrona przyrody w Polsce" są to Justyna Żuk z kl. 6b i Jagoda Reszko z kl. 4c. Obie będą reprezentować Szkołę Podstawową nr1 w Gryfowie Śl. podczas dwudniowych finałów. Gratulujemy osiągniętego wyniku.

  Mariola Kotowicz

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych!

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
  pragniemy złożyć wszystkim naszym Uczniom,
  ich Rodzicom, Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 
  oraz naszym Przyjaciołom życzenia zdrowia, wytchnienia,
  pokoju oraz optymizmu. 
  Niech ten czas napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę do pokonywania trudności 
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
  Wesołego Alleluja!

 • Ogłoszenie

  Bardzo prosimy o odbiór kurtek, bluz, czapek  i innych rzeczy pozostawianych przez dzieci w dużych ilościach w szatniach i na terenie szkoły.  

 • Niedziela pod znakiem srebra! (25.03. 2018r. )

  Niedziela kończy się pod znakiem tanecznego srebra! W Nowej Rudzie odbył się dzisiaj turniej taneczny. Wystartowało w nim siedem par. Wśród nich znaleźli się Marta Hercuń i Miłosz Listwan - wielokrotni laureaci konkursów tanecznych. Dziś w rywalizacji zajęli II miejsce, to wspaniała wiadomość! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Nowe zdjęcia w albumie!

  Zapraszamy do oglądania nowych zdjęć w albumie fotograficznym

 • Motyle zatańczyły na rynku

  25 marca 2018 o godzinie 9:40 dziewczynki z klasy piątej wystąpiły na rynku miejskim, w ramach Jarmarku Wielkanocnego. Zaprezentowały "Taniec motyli". Liczymy na to, że piękny taniec przywoła wreszcie wiosnę do Gryfowa.

 • Najpiękniejsze palmy wielkanocne nagrodzone! Nasi wśród laureatów.

  Z radością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami konkursu plastycznego na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną"!
  W kategorii palm bardzo dużych I miejsce zdobyli Natalia i Szymon Kuźniarz. Ich praca miała wysokość ponad 2 metrów. Z kolei w kategorii palm średnich (do 1,5 m wysokości) Gabriela Gosk zajęła II miejsce. Wyróżnienie za wykonanie małej palemki otrzymała Malwina Daszczyńska. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim, przy współpracy Parafii Rzymsko– Katolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lwówku Śląskim. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom.

 • JARMARK WIELKANOCNY -23.03.2018

  Zakończył się już doroczny Jarmark Wielkanocny w Szkole Podstawowej nr 1. Jak zwykle było gwarno, kolorowo i radośnie. Uczniowie przygotowali swoje stoiska z dekoracjami wielkanocnymi, słodkimi ciastami i innymi pysznościami. Zostały także ogłoszone wyniki konkursów ogólnopolskich organizowanych przez szkołę. Nagrody wręczyli zaproszeni goście - Radni Miasta i Gminy Gryfów Śląski oraz Sekretarz Gminy i Miasta Gryfów Śląski. Rozstrzygnięty został również konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciel Gryfowskiej Szkoły Podstawowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym dzisiaj uczniom. Cieszymy się ogromnie, że jak co roku przyjechała do Gryfowa wraz z opiekunem grupa uczniów z Czech. Od kilku już lat szkołę z Raspenavy i naszą łączy przyjaźń, którą z radością pragniemy podtrzymywać. Gościliśmy na naszym Jarmarku Wielkanocnym pracowników z Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy przygotowali dla uczniów bardzo ciekawą prezentację multimedialną, na temat tego parku oraz chronionych tam zwierząt. Prelekcję poprzedził występ artystyczny dziewcząt z klasy piątej. Ubrane w wielobarwne, zwiewne skrzydła przywoływały wiosnę tańcem motyli. Grupę przygotowały Panie Beata Wolar i Ewa Fedczyszyn. Kolejnym etapem naszego dzisiejszego spotkania były warsztaty, zorganizowane przez uczniów Technikum Leśniczego w Gryfowie. Nasze dzieci były wyraźnie zainteresowane, tym co pokazywali im ich starsi koledzy. Z uwagą słuchały o tajnikach pracy leśników. Uczniowie SP mogli również obejrzeć bogaty zbiór trofeów przyniesionych przez prelegentów- poroża jeleni, kły dzika, furta różnych dzikich zwierząt żyjących w lesie. Nie lada atrakcją okazały się gabloty z gniazdami ptasimi, makietami drzew i owadami. Dzieci chętnie odbijały w piasku tropy zwierzęce, sprawiało im to dużo radości. Być może pewnego dnia okaże się, że któreś z naszych dzieci zdecyduje się również wybrać zawód leśnika, by pomagać roślinom i dzikim zwierzętom żyjącym w polskich lasach. Jak co roku ze śpiewem na ustach odwiedziła nas także Kapela Podwórkowa. Było bardzo wesoło i przyjemnie. Ne sposób wymienić wszystkich, którzy włożyli ogrom pracy w to, aby dzisiejszy dzień był piękny. To wspaniałe ręce rodziców, dokładały wszelkich sił. Wasze zaangażowanie zasługuje na najwyższą pochwałę. Bardzo dziękujemy ze to, że jesteście i tak angażujecie się Państwo w życie szkoły. Cóż pozostaje nam na koniec zaprosić do oglądania zdjęć i odwiedzenia nas w przyszłym roku!

 • Finał "Góry Grosza"

  Zakończyła się akcja ,,Góra Grosza”, w której Szkoła Podstawowa nr 1 bierze udział od kilku lat. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  Jak zwykle uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i wspólnie udało się zebrać prawie 80 kg monet, co dało łączną kwotę 1185 zł 90 gr oraz 13,45 euro.

   

  Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie dziękują: organizator ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza”- Towarzystwo Nasz Dom oraz koordynator szkolny Ewa Niebieszczańska.

   

  Dziękujemy!

 • Podsumowanie wyników konkursów ogólnopolskich

  Podsumowano już wyniki :

  VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

  EKOLOG – PLASTYK”

   

  VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

  EKOLOG – POETA”

   

  VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO – REGIONALNEGO

  POZNAJEMY ŹRÓDŁA HISTORII I KULTURY NASZEGO REGIONU”

  Regionalne stroje ludowe”

   

  Z protokołem mogą zapoznać się Państwo klikając w link:

  wykaz_uczestnikow_i_wyniki_konkursow.pdf

 • Spotkanie z pisarką

  W poniedziałek 12 marca 2018r. gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim pisarkę, Panią Elżbietę Śnieżkowską - Bielak. Na spotkaniu autorskim, które odbyło się w bibliotece szkolnej im. Kubusia Puchatka, Pani Elżbieta zaprezentowała uczniom klas: 1a - wych. Agnieszka Puchalska, 1c - wych. Małgorzata Makowska, 2a - wych. Marzena Styszyńska i kl.3b - wych. Beata Byczko, swoje trzy najnowsze książki dla najmłodszych: „Bajki z wioski Bałałajki”, „W naszym planie dobre wychowanie”, „Opowieści wróbelka Bajerka”.

  Są to zbiory ciekawych tekstów literackich o tematyce przyrodniczej z elementami fantazji, jednocześnie sprawdzające poziom umiejętności czytania ze zrozumieniem.

  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kilku opowieści zaprezentowanych przez samą autorkę. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał książkę od wydawnictwa OLIMP z autografem Pani Elżbiety Śnieżkowskiej - Bielak.

  Tomiki twórczości autorki wzbogacą i urozmaicą zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej, za co dziękujemy. Uczniowie i Nauczyciele.

 • Tanecznej uczty ciąg dalszy!

  Niezmiernie miło jest nam poinformować o kolejnym sukcesie! Dzisiaj w Borowej odbył się "I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego -Zatańcz z Inspiracją". W kategorii tanecznej H (12-13 lat) Róża Walenciak oraz Filip Rybski zajęli II miejsce i otrzymali srebrne medale. W konkursie wzięło udział osiem par, wszystkie zaprezentowały swoje umiejętności w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich. Emocje były ogromne. Jury na pewno miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy pokazali wysoki poziom kunsztu na parkiecie. Serdecznie gratulujemy Róży i Filipowi i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnych zmagań. Gratulujemy również Rodzicom oraz trenerom Panom Mirosławowi Mleczkowi i Adrianowi Mleczkowi.

 • Debiut w klasie tanecznej G i złoto!

  10 marca 2018 roku w Prusicach odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Otrzymaliśmy wiadomość, że Marta Hercuń i Miłosz Listwan zwyciężyli w rywalizacji z innymi parami, zajmując pierwsze miejsce. Para po raz pierwszy wzięła udział w turniej w klasie tanecznej G. W szranki stanęło 15 par (kat. 12-13 lat). W pierwszym etapie zmagań Marta i Miłosz wykonali tańce standardowe - walc angielski, walc wiedeński oraz quickstep. Następnie zaprezentowali tańce latynoamerykańskie - kubańską cha-chę, brazylijską sambę i amerykańskiego jive'a. Do rundy finałowej przeszło 8 par. Tu nasi tancerze powtórzyli raz jeszcze tańce standardowe i latino. Po ocenie i werdykcie sędziów Marta i Miłosz odnieśli zwycięstwo, a na ich szyjach zawisły złote medale. Serdecznie gratulujemy tancerzom, ich Rodzicom oraz trenerom Panom Mirosławowi Mleczkowi i Adrianowi Mleczkowi.

 • Kangur matematyczny 2018

  Najtęższe umysły matematyczne, wśród naszych uczniów, mierzyły się dzisiaj z zadaniami konkursu "Kangur matematyczny". Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za jak najlepsze lokaty

 • Adopcja na odległość - życzenia świąteczne

  W ostatnich dniach otrzymaliśmy wiadomość z Afryki i życzenia wielkanocne, przesłane nam przez siostrę Teresę. Dziękujemy za nie serdecznie. Oprócz pozdrowień misjonarki przesłały nam dwa wzruszające listy, które opisują codzienność życia dzieci z Kamerunu. 
  Cała wiadomość od siostry Teresy jest dostępna poniżej: 

  Zyczenia_Wielk._2018_Ad._Serc_Rodzice_(1).pdf

 • Electric Duo w naszej szkole

  09 marca w naszej szkole gościliśmy artystów z Łódzkiego Biura Koncertowego Wirtuoz – Panów Kamila Skickiego i Krzysztofa Orzechowskiego. Podczas koncertu zabrzmiały instrumenty smyczkowe – elektryczne skrzypce i wiolonczela. Dzięki temu dzieci mogły zauważyć różnicę w brzmieniu instrumentów nowej generacji i tych tradycyjnych. Ogromne wrażenie, na wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, zrobił swoimi mistrzowskimi umiejętnościami gry Pan Kamil Skicki – znany między innymi z udziału w czwartej edycji programu „Mam talent”. Pokazał nam, iż ze skrzypiec można wydobyć dźwięki imitujące różne instrumenty muzyczne. Udowodnił nam także, że ten instrument smyczkowy świetnie nadaje się zarówno do gry muzyki klasycznej, jak i współczesnych gatunków, jak pop, rock, czy rap. Przez tę niecodzienną lekcję muzyki prowadził nas Pan Krzysztof Orzechowski, który przybliżał różne tajniki pracy wirtuoza. Aby zostać mistrzem, jak Pan Kamil, nie wystarczy sam talent, potrzebna jest mozolna i ciężka praca. Prowadzący zaprosił nas do aktywnego udziału w spotkaniu. Dzieci reagowały żywiołowo i chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania, w nagrodę dostawały pamiątkowe kalendarze i naklejki od zespołu Electric Duo. Każdy występ muzyków nagradzany był przez publiczność gromkimi brawami, także ten, w którym wzięli udział uczniowie. Zagrali na instrumentach perkusyjnych, towarzysząc wirtuozerskiemu skrzypkowi.

  Wszyscy wyszli syci z tej wspaniałej muzycznej uczty, zadowoleni i pełni pozytywnej energii. Z pewnością na długo zapamiętamy ten koncert.

  Więcej zdjęć w albumie.

 • Plan zajęć projektowych "Szkoły przyszłości - rozwój kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Gryfów Śląski

  Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

  Projekt „Szkoły przyszłości – rozwój kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Gryfów Śląski”

  Godziny realizowane w Szkole Podstawowej nr1w Gryfowie Śląskim .

  Lp.

  Nazwisko i imię

  zaj. wyrównawcze

  z j. angielskiego

  zaj. rozwijające

  z j. angielskiego

  zaj. wyrównawcze

  z j. niemieckiego

  informatyka

  (zakres podstawowy)

  zaj. wyrównawcze

  z przyrody

  zaj. wyrównawcze

  z matematyki

  zaj. Matematyka

  a logiczne myślenie

  w życiu codziennym

  matematyka – odkrywanie klasy I- III

  matematyka – inspiracje klasy IV-VI

  Zrozumieć świat”

  zaj. z przyrody

  poprzez eksperyment

  Matematyka drogą eksperymentu

  zaj. rozwijające zainteresowania

  z chemii poprzez eksperyment

  zaj. z fizyki poprzez eksperyment

  zaj. rozwijające zainteresowania z biologii w eksperyment

  zaj. rozwijające zainteresowania

  z geografii w eksperyment

  Matematyka w kuchni

   

   

   

   

   

  sale

  1

  Puchalska Agnieszka

   

   

   

   

  WT

  11.40-13.20

  kl.1abc

   

  PON

  12.35-13.20

  kl.1a

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  111

  ŚR

  11.40-13.20

  kl.1a

  CZW

  11.40-12.25

  kl.1a

  2

  Byczko Beata

   

   

   

   

   

   

   

  WT

  12.35-14.15

  kl.3ab

   

   

   

   

   

   

   

   

  113

  3

  Niebieszczańska Ewa

   

   

   

   

   

   

  WT

  11.40-13.15

  kl.1b

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  110

  4

  Styszyńska Marzena

   

   

   

   

   

   

   

  PT

  11.40-13.20

  kl.2

   

   

   

   

   

   

   

   

  109

  5

  Zwierzańska Agnieszka

   

   

   

   

  PON

  12.35-14.15

  gr.1

   

   

  ŚR

  12.35-14.15

  kl.3cd

   

   

   

   

   

   

   

   

  104

  WT

  11.40-13.20

  gr.2

  6

  Makowska Małgorzata

   

   

   

   

   

   

  PT

  12.35-14.15

  kl.1c

   

  PON

  13.45-15.15

  kl.4ab

   

   

   

   

   

   

   

  105

  7

  Nowak Marta

   

   

  ŚR

  15.30-17.00

  gr.1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  002

  PT

  15.30-17.00

  gr.2

  8

  Imiołek Jolanta

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  PON

  14.20-15.50

  kl.7

   

   

   

   

  205

  WT

  14.20-15.50

  kl.6-7

  9

  Ignaciuk Monika

   

  CZW

  14.30-16.00

  kl.6-7

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  202

  207

  PT

  13.25-15.00

  kl.4

  10

  Kondek Łucja

   

   

   

   

  ŚR

  14.20-15.50

  gr.1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  PON

  13.25-14.55

  gr.1

   

   

  203

  ŚR

  15.55-17.25

  gr.2

  PON

  15.00-16.30

  gr.2

  11

  Kotowicz Mariola

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  PON

  13.30-15.00

  kl.5a

   

   

   

  WT

  13.30-15.00

  kl.6b

   

   

   

  201

   

  ŚR

  13.30-15.00

  kl.5c

  CZW

  12.35-14.05

  kl.4b

  12

  Polesiak Teresa

   

   

   

   

   

  PON

  14,25-

  16.05

  kl.6-7

   

   

  WT

  13.30-15.10

  kl.5

   

   

   

   

   

   

  SR

  13.30-15.10

  kl.7c

  206

  13

  Reimann Marta

   

   

   

   

   

  WT

  13.30-

  15.10

  kl.4-5

   

   

  CZW

  13.30-15.10

  kl.4cd

   

  ŚR

  14.25-16.05

  kl.6

   

   

   

   

  PON

  14.25-16.05

  kl.7ab

  207

  203

  205

  211

  14

  Cabała Joanna

  WT

  13.30-15.00

  kl.4

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  207

  SR

  13.30-15.00

  kl.3

  CZW

  12.30-14.00

  kl.2-3

  15

  Więckowska Karolina

  PON

  13.30-15.00

  kl. 5-6

  gr.1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  001

  WT

  13.30-15.00

  kl.4

  ŚR

  13.30-15.00

  kl.5-6

  gr.2

  16

  Maciejko Monika

  PON

  12.35-14.15

  gr.1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  105

  107

  ŚR

  12.35-14.15

  gr.2

   

  17

  Kowalonek Kamil

   

   

   

  PON

  14.20-16.00

  gr.1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  202

  ŚR

  14.55-16.25

  gr.2

  18

   

   

   

  Tomczuk Paweł

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  CZW

  14.40-16.10

  gr. 1

   

   

   

  205

  PT

  14.40-16.10

  gr.2

   

 • JARMARK WIELKANOCNY -23.03.2018

 • Gminne zawody w mini piłkę siatkową

  1 marca w naszej szkole odbyły się gminne zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców klas piątych i szóstych. Nasi uczniowie zajęli 1 miejsce w każdej kategorii, a uczniowie z Rząsin 2 miejsce. Dziękujemy panu Przemkowi Chorzępie i uczniom za udział w zawodach.

  K. Harmacińska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP
  ul. Uczniowska 17
  59-620 Gryfów Śląski
  e-mail: sp_gryfow@op.pl
 • 75 781 34 86
  Dyrektor:
  Dariusz Zatoński
  Wicedyrektor:
  Jadwiga Hawryluk

Galeria zdjęć