Projekt "Szkoły przyszłości -rozwój kompetencji kluczowych w Gminie Gryfów Śląski"

Języka angielski -zajęcia wyrównawcze kl I-III

Prowadzący : Ewa Fedczyszyn

Halloween

Nauka języka obcego to nie tylko wkuwanie słówek i konstrukcji zdaniowych. Czasami poznajemy także zwyczaje krajów anglojęzycznych, chociaż sami należymy do innego kręgu kulturowego. To wzbogaca naszą wiedzę o świecie i ludziach. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się tradycja halloween, w jakich krajach jest ona najbardziej popularna oraz w jaki sposób dzieci z innych krajów świętują ten czas. Mogliśmy zobaczyć jak różne mogą być sposoby świętowania, w zależności od kręgu kulturowego.

My dream home

Uczestnicy zajęć wcielili się w rolę architektów i zaprojektowali dom marzeń. Starannie przemyśleli rozkład pomieszczeń, nazwali je i umieścili w nich odpowiednie wyposażenie. Podczas projektowania domu uczniowie korzystali ze słownika, aby podpisać rysunki słowami w języku angielskim.

Let's play!

Zaprojektowaliśmy także własne gry planszowe "Pirates Island". Zaplanowaliśmy pułapki i nagrody, sami wymyśliliśmy przygodę, jaka czeka na gracza. Korzystając ze słownika elektronicznego, ułożyliśmy po angielsku zadania dla uczestników naszych szalonych gier. Kiedy plansze były gotowe, postanowiliśmy sami je przetestować. Samodzielnie wykonana gra to świetna zabawa połączona z nauką, idealna na zimową szarówkę.

Scrabble pomagają w powtarzaniu słówek

Chyba większość z nas zna grę "Scrabble". Jest ona przydatna także na angielskim, bo pomaga w przypominaniu sobie słówek. Choć czasami przytrafiają się nam jeszcze drobne błędy, ale cały czas się uczymy.

Mali architekci - makieta angielskiego miasta

Podczas zajęć uczniowie poznawali nazwy miejsc w mieście. Zaprojektowaliśmy później wspólnie makietę przedstawiającą małe miasteczko.

Palcem po mapie - poznajemy kraje anglojęzyczne

Podczas tego cyklu zajęć poznawaliśmy kraje anglojęzyczne. Podczas oglądanych filmików eduakcyjnych dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o kulturze, historii, przyrodzie. Nie zabrakło także miejsca na zebranie najważniejszych wiadomości podczs projektowania plakatów informacyjnych dla osób wybierających się do Irlandii, Wielkiej Brytanii i Australii. Efekty naszej pracy prezentujemy poniżej.

A trip! - pakujemy plecaki

Podczas zajęć uczniowie korzystając ze słownika wyszukiwali słownictwo związane z podróżami. Koncentrowali się na rzeczach, które zabraliby ze sobą w podróż.