Nawigacja

Certyfikat

Szkoła Wspierająca Uzdolnienia

Certyfikat

Wydawnictwo Oxword

Certyfikat

Klub Bezpiecznego Puchatka

Pogodynka

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP
  ul. Uczniowska 17
  59-620 Gryfów Śląski
  e-mail: sp_gryfow@op.pl
 • 75 781 34 86
  Dyrektor:
  Dariusz Zatoński
  Wicedyrektor:
  Jadwiga Hawryluk

Wtorek 25.09.2018

Dni wolne od nauki

liczba odwiedzin: 132653

Wiadomości

 • Uwaga! Zmiana godzin dzwonków szkolnych!

  Od 1 października nastąpi zmiana godzin dzwonków szkolnych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami rozpoczęcia i zakończenia zajęć:

   

  1) 8:00-8:45

  2) 8:55-9:40

  3) 9:50-10:35

  4) 10:45-11:30

  5) 11:45- 12:30

  6) 12:40-13:25

  7) 13:35-14:20

  8) 14:30-15:15

  9) 15:25-16:10

 • BYLIŚMY NA FILMIE HISTORYCZNYM!

  Uczniowie klas 7 i 8 SP nr 1 wraz z wychowawcami uczestniczyli w projekcji filmu: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. To historia polskich lotników, którzy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303, walczący podczas II wojny światowej z III Rzeszą. To doskonały obraz

  w reżyserii Denisa Delića, w którym jest wiele niezłych efektów specjalnych oraz scen podniebnych walk. Film bardzo podobał się uczniom, którzy głośno i z przejęciem dzielili się wrażeniami po jego obejrzeniu.

 • W trosce o dane osobowe uczniów naszej Szkoły, w związku z wejściem w życie dnia 25 maja 2018r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej; RODO) oraz na podstawie wewnętrznych procedur, prowadzimy weryfikację wyrażonych przez Państwa zgód. Pragniemy spełnić wobec Państwa ponowny obowiązek informacyjny i prosimy Państwa o reakcję, w przypadku gdy uważają Państwo, iż Państwa dane osobowe nie powinny być przez nas przetwarzane.

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej brygady WOP z siedzibą w Gryfowie Śląskim przy ul. Uczniowskiej 17. Przekazane nam dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu umożliwienia nam promowania uzdolnień i osiągnięć Państwa dzieci, a naszych uczniów (prezentowanie prac plastycznych, fotorelacji z zajęć pozalekcyjnych, uroczystości, osiągnięć w konkursach szkolnych i międzyszkolnych na tablicach ogłoszeń w budynku Szkoły oraz na naszej stronie internetowej). Przysługują Państwu w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Dane osobowe są zbierane w ramach funkcj

 • Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w SP nr 1

  Na parterze, w holu, obok wejścia do szkoły, co 14 dni na umieszczonych tam tablicach, pojawiają się gazetki tematyczne, ilustrujące swoisty przegląd dokonań Polaków w różnych dziedzinach, w okresie minionych 100 lat. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat: Polscy laureaci Nagrody Nobla opracowany przez P. Ewę Kasprzak. W przeddzień Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej ważnym źródłem informacji o polskich osiągnięciach sportowych była gazetka Polski sport, którą  opracowały P. E. Kasprzak i P.B.Wolar. Jako pierwsza w bieżącym roku szkolnym pojawiła się praca autorstwa P. Beaty Wolar zatytułowana Polskie malarstwo. 21.09.2018r. opracowania tematu Polska muzyka podjęły się panie: Marta Kowalska i Ewa Fedczyszyn. Cieszy nas, że eksponowane prace wzbudzają zainteresowanie uczniów, pracowników szkoły i osób nas odwiedzających. To nie tylko element dekoracji holu, ale przede wszystkim spora dawka wiedzy podana w sposób rzeczowy i rzetelny.

 • "Wojenne wspomnienia z Syberii"

  Szkoła Podstawowa nr 1 od maja 2018r. realizuje program związany z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na lekcjach historii odbyły się spotkania uczniów klas 7 i 8 z Przewodniczącą Koła Związku Sybiraków w Gryfowie Śląskim - Panią Elwirą Urbańską, temat: „Wojenne wspomnienia z Syberii”. Organizatorką tych niezwykłych lekcji historii jest P. Ewa Kasprzak. Korzystając z pięknej pogody na bieżąco poszczególne klasy wraz z wychowawcami odwiedzają miejsca pamięci w Gryfowie Śl. W świetle płonących zniczy jest czas na zadumę i refleksję.

 • Ziemia w naszych rękach!

  Klasy 2c i 3 uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach Programu Edukacji Ekologicznej ,,Ziemia w naszych rękach'', które odbyły się w Zagrodzie Sudeckiej w Dobkowie. Dzieci obserwowały elementy środowiska naturalnego w terenie, samodzielnie pracowały z pobranymi próbkami gleby, badając doświadczalnie, podczas zajęć laboratoryjnych, jej cechy i właściwości.Filmy i prezentacje multimedialne przekazały dzieciom wiedzę w aktywnej, niestandardowej formie.To była wspaniała lekcja ekologii!

 • Projekt "Szkoły przyszłości..." (2018/2019)

   

   

   

  UWAGA ZAJĘCIA Z PROJEKTU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR1 RUSZAJĄ OD PAŹDZIERNIKA,

  DO 28 WRZEŚNIA DLA UCZNIÓW TRWA NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY.

   

  Projekt pt.: „Szkoły przyszłości - rozwój kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Gryfów Śląski”

  Realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: Oś priorytetowa: 10 Edukacja; Działanie: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, Poddziałanie: 10.2.3 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT AJ,  realizowany w okresie od 01.01.2018r. do 31.12.2019r.

 • Wieści z dalekiego Kamerunu

  Otrzymaliśmy wiadomość od siostry Teresy Gieńko. Misjonarka wraz z pozdrowieniami i przysłała nam zdjęcie naszej podopiecznej -Kesi. 

  Czas szybko leci, a dzieci zmieniają się nie do poznania. Zobaczcie, jak Kesia wyrosła. Ze zdjęcia nie spogląda na nas już mała dziewczynka, ale młoda panienka. 

 • Nowy rok szkolny!

  3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Apel otworzyło przywitanie całej społeczności szkolnej przez Dyrekcję oraz odśpiewanie hymnu. Bardzo cieszymy się, że wszyscy mogliśmy spotkać się po wakacjach w świetnych humorach, by rozpocząć nowy czas wytężonej pracy. Do uczniów naszej szkoły dołączyli tegoroczni pierwszoklasiści, dla których był to ważny dzień, pełen emocji. Najmłodsi poznali swoich pierwszych wychowawców, z którymi przez trzy lata będą odkrywać tajniki wiedzy. Klasę 1a  poprowadzi  Pani Agnieszka Zwierzańska. Wychowawcą klasy 1 b została Pani Beata Byczko. Czwartoklasiści również poznali swoich nowych opiekunów - klasę sportową - 4a- poprowadzi Pan Mirosław Mleczek, 4b Pani Paulina Sarzyńska, a klasę 4c Pani Karolina Więckowska. Serdecznie witamy również nowych uczniów, którzy w tym roku dołączyli do naszej społeczności w klasach drugiej, trzeciej, szóstej oraz ósmej. 

 • Oferta ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków

  Drodzy Państwo, prezentujemy ofertę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, nadesłaną przez Compensę. Ze szczegółami można zapoznać się klikając w podany niżej link. 

  Link:

  20180905_080609.pdf

 • Uwaga na zmiany w szkolnym statucie!

  Infromujemy, że statut szkolny został zaktualizowany. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nim. 

   

  Statut znajdziecie Państwo w zakładce "Dokumenty szkoły".

   

 • Kursy autobusów szkolnych w roku szk. 2018/2019

  KIERUNEK: WOLBROMÓW, RZĄSINY, UBOCZE

  Wolbromów -7:08
  Rząsiny szkoła - 7:17
  Ubocze kol. wieś - 7:24
  Ubocze os. n.ż. - 7:30
  Ubocze szkoła - 7:35
  Ubocze dolne skrzyżowanie - 7:40

  Odwozy: 

  I kurs- 14:30
  II kurs - 15:20

   

  KIERUNEK: MŁYŃSKO, PROSZÓWKA, KRZEWIE WIELKIE, UL.ROLNA, UL.RZECZNA, WIEŻA

  Młyńsko - 7:00
  Proszówka zamek - 7:05
  Proszówka szkoła - 7:08
  Proszówka świetlica - 7:10
  Gryfów ul. Rolna - 7:12
  Gryfów ul. Rzeczna - 7:14
  Krzewie Wielkie - 7:28
  Wieża - 7:40

 • Kursy autobusów szkolnych 3 września 2018

  Przywóz uczniów do Szkoły Podstawowej Nr 1 w dniu 3 września odbędzie się według następującego harmonogramu:

  Kierunek: Młyńsko, Proszówka, Krzewie Wielkie, ul, Rolna, ul. Rzeczna, Wieża

  Przywozy:

  Młyńsko godz. 8:00

  Proszówka zamek godz. 8:05

  Proszówka szkoła godz. 8:08

  Proszówka świetilca godz. 8:10

  Gryfów ul. Rolna godz. 8:12

  Gryfów ul. Rzeczna godz. 8:14

  Krzewie Wielkie godz. 8:28

  Wieża godz. 8:40

  Odwozy od godziny 11:00 i 11:45

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   

  3 WRZEŚNIA GODZINA 9.00 (plac apelowy)

   

   

  Świetlica szkolna w tym dniu pracuje w godzinach 8.00- 15.30

   

  Uczniowie dojeżdżający przyjadą zgodnie z ustalonym harmonogramem na godz. 9.00

   

  Odwozy:

  11.00 klasy IV-VIII,

  11.45 KLASY I-III

   

  Spotkania z wychowawcami:

  1a 107                                             

  1b 113                                            

  2a 111                                       

 • Wspaniałych wakacji!

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 1

  życzą wszystkim Uczniom, ich Rodzicom i bliskim

  udanych, radosnych, beztroskich,

  ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

  Odpoczywajcie i wracajcie do nas we wrześniu :)

   

  źr. fot.: tapeciarnia.pl

 • Pozdrowienia od misjonarek

  Chociaż zaczęły się już wakacje, to zamieszczamy jeszcze pozdrowienia i zdjęcie przesłane nam przez siostrę Teresę Gieńko. 

  "Kochani bardzo serdecznie dziękuję za ofiary waszych dzieci przysłane na szkołę i nie tylko,
  bo też na dożywianie i leczenie. Na zdjęciu s. Orencja zabawia dziecko.
  Niech Bóg błogosławi na czas wakacji i urlopów. s. Teresa Gieńko"

   

 • Podziękowania dla Rodziców i Sponsorów nagród

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 1 pragną serdeczne podziękować wszystkim Rodzicom i Sponsorom naszej szkoły za wszelką udzieloną nam pomoc. 

  Kierujemy serdeczne podziękowania do:

  P.Ewy i Marka Niebylskich,

  P.Małgorzaty Poprawy,

  P.Kamili Kacprzak,

  P.Małgorzaty Dereń,

  P.Ryszarda Sułtanowskiego,

  P.Doroty Grabskiej,

  P.Agnieszki Mielniczyn,

  P.Małgorzaty Szczepańskiej,

  P.Arkadiusza Cichonia,

  P.Zbigniewa Kurca,

  P.Anny Reut,

  P.Edyty Sokołowskiej,

 • Nagrody za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie

  Edukacja wczesnoszkolna

   

  W dniu zakończenia roku szkolnego, najmłodszym uczniom wręczono oprócz świadectw dyplomy ukończenia klasy pierwszej.

   

  Klasa I a

  Laura Baran, Blanka Berkowska, Hubert Bruchal, Dominik Drążek, Mikołaj Haczela, Antoni Jakubowski, Tymon Joć-Marcinkowski, Dominik Karnauch, Lena Konsór, Nikola Korytowska, Alicja Pastuch, Maja Pastuch, Weronika Pastuch, Szymon Paszkowski, Wojciech Pietraszkiewicz, Nina Romanowska, Hubert Romanowski, Maja Sabynicz, Alan Szumisz- Otoo, Zuzanna Wawrzyniak, Amelia Wojtczak, Michał Wojtczak Nela Karpowicz

 • Nagrody specjalne - prymusi szkolni

   

  Podczas zakończenia roku szkolnego 2017/2018 podsumowano i nagrodzono pracę uczniów szczególnie wyróżniających się wynikami w nauce oraz osiągnięciami. Przydzielono w związku z tym kilka nagród specjalnych.

   

  1. Prymusem szkoły została Jagoda Reszko z klasy IV c. Uczennica uzyskała imponującą średnią końcoworoczną 5,82. Nagrodę dla Jagody ufundował Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Rafał Ślusarz, a wręczyła ją Dyrektor Biura Senatorskiego Pani Urszula Maga. Uczennica otrzymała również nagrodę książkową ufundowaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski, Pana Olgierda Poniźnika. W jego imieniu przekazał ją Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Tartak. Rodzicom Jagody wręczono list gratulacyjny.

 • Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

  Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1

  im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP

  w Gryfowie Śląskim

  w roku szkolnym 2017/2018


   

  EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

  klasa Ia

  Pastuch Alicja

  -II miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekolog poeta” pod hasłem „Zwierzęta chronione”

  -III miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim klas I-III „Kochamy zwierzęta”

  -wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Kubuś Puchatek nasz przyjaciel”

  Pastuch Maja

  -III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Historyczno - Regionalnym „Stroje regionalne”

 • „Polskie drogi do niepodległości od I rozbioru 1772 do roku 1922"- nasi zwycięzcy

  W kwietniu 2018r. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ogłosił Powiatowy Konkurs Historyczny: „Polskie drogi do niepodległości od I rozbioru 1772 do roku 1922". W etapie szkolnym uczestniczyło 12 uczniów z klas 7.

  Trzech uczniów z najwyższą liczbą punktów zdobytych w teście wiedzy zostało zakwalifikowanych do etapu powiatowego, który odbył się 15.05.2018r. 
  W kategorii szkół podstawowych laureatami zostali:
  I miejsce - Oskar Cybulski, klasa 7a 
  II miejsce - Anna Majkoś, klasa 7a 
  IV miejsce - Kacper Łukasik, klasa 7c

 • Ogólnopolski Konkurs "Epizody z najnowszej historii polski" -mamy laureata!

  W roku szkolnym 2017/2018 Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogłosiło Ogólnopolski Konkurs: Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o najnowszych dziejach państwa polskiego. Komisja przyznała 18 równorzędnych tytułów laureatów w każdej z trzech grup wiekowych. W katergorii szkół podstawowych laureatem został Jakub Krakowski - uczeń klasy VII b

  Gratulujemy!

 • Kursy autobusów szkolnych 22 czerwca 2018 r (zakończenie roku szkolnego)

  Kierunek: Młyńsko, Proszówka, Krzewie Wielkie, Wieża

  1. Przywozy:

  kurs I

  -Młyńsko 8:00

  -Proszówka zamek 8:05

  -Proszówka szkoła 8:08

  -Proszówka świetlica 8:10

  -Gryfów Śl, ul. Rolna 8:12

  -Gryfów Śl., ul. Rzeczna 8:14

  -Krzewie Wielkie 8:28

  -Wieża 8:40

   

  II  kurs do Szkoły Podstawowej:

  -Młyńsko 10:00

  -Proszówka zamek 10:05

  -Proszówka szkoła 10:08

  -Proszówka świetlica 10:10

  -Gryfów Śl, ul. Rolna 10:12

  -Gryfów Śl., ul. Rzeczna 10:14

  -Krzewie Wielkie 10:28

 • 21 czerwca 2018r. - "Dzień Wagarowicza" - zmiana organizacji kursów autobusu

  W związku ze zmianą organizacji pracy szkół 21 czerwca 2018r. - "Dzień Wagarowicza"  dowozy w tym dniu odbedą się wg następującego porządku:

  1. Przyjazdy do szkół wg obowiązującego rozkładu.

  2. Odjazdy:

  a) kierunek Ubocze - Rząsiny – Wolbromów:

   

  - odjazd spod Gimnazjum jednym kursem o godzinie 12.00

  - odjazd spod Szkoły Podstawowej w Rząsinach jednym kursem o godz. 12.20

  - odjazdy spod Szkoły Podstawowej i Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim

  wg obowiązującego planu.

 • Program SKS

  Wraz ze zbliżającymi się wakacjami, kończy się również realizacja drugiej edycji Programu Szkolny Klub Sportowy, wspierającego upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, psychicznego i społecznego człowieka. Jej odpowiedni poziom zwiększa także szansę na kontynuację uprawiania sportu w życiu dorosłym. Nasza szkoła od blisko czterech lat popularyzuje wśród dzieci i młodzieży szkolnej działania, zmierzające do stałego podnoszenia aktywności fizycznej. W bieżącym roku nasi uczniowie brali udział dwa razy w tygodniu w 60-minutowych zajęciach w ramach programu SKS, zaś w latach wcześniejszych dzieci uczestniczyły w programach Multisport i Juniorsport

 • Program "Dobry Start"

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
  Poniżej zamieszczamy materiały promujące program "Dobry Start", z którymi mogą się Państwo zapoznać.

 • 22 czerwca - zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  APELE

  9.00 KLASY IV-VII

  11.00 KLASY I-III

   

  Apele na zakończenie roku szkolnego odbędą się w hali sportowej , dlatego też;

  - uczniowie wszystkich klas spotykają się na 10 minut przed rozpoczęciem apelu w swoich klasach, celem przebrania obuwia –

  Obowiązuje obuwie zmienne.

   

  ODWOZY;

  11.40 KLASY IV-VII

  12.30 KLASY I-III

  Wykaz klas na spotkania z wychowawcami;

  1a 111

  1b 110

  1c 105

  2a 109

  3a 107

  3b 113

  3c 104

  3d 101

  4a 202

  4b 201

  4c 002

 • Bezpieczny wypoczynek podczas wakacji

  Wielkimi krokami zbliżają się oczekowane przez wszystkich uczniów wakacje. Bardzo ważnym jest, abyśmy mogli spędzić je bezpiecznie i spotkać się wszyscy cali i zdrowi w nowym roku szkolnym. Dlatego zamieszczamy poradnik bezpieczenego wypoczynku latem. Zapoznajcie się z nim, bo warto. 

  poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_lato_2018.pdf

 • Wycieczka klas VII

  8 czerwca 2018 r. uczniowie klas VII a , VII b, VII c wspólnie spędzali czas na wycieczce wypełnionej różnymi atrakcjami.

  W pierwszej kolejności odwiedzili sztolnię w Kowarach, gdzie mieli okazję obejrzeć wnętrze nieczynnej kopalni rudy uranu i posłuchać niezwykle ciekawych historii związanych z miejscem. Następnym punktem wycieczki był dwugodzinny pobyt w termach cieplickich, tam uczniowie mogli się zrelaksować i wypocząć. Po zabawach w wodzie wszyscy udali się do kina Helios w Jeleniej Górze na premierowy pokaz filmu „Jurassic World: Upadłe Królestwo”. To był udany dzień!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP
  ul. Uczniowska 17
  59-620 Gryfów Śląski
  e-mail: sp_gryfow@op.pl
 • 75 781 34 86
  Dyrektor:
  Dariusz Zatoński
  Wicedyrektor:
  Jadwiga Hawryluk

Galeria zdjęć