Nawigacja

 • zDolny Ślązaczek z matematyki

  zDolny Ślązaczek z matematyki

  19.11.2019 r w Lwówku Śląskim odbył się etap powiatowy konkursu matematycznego zDolny Ślązak, do którego zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły. Byli to: Miłosz Pawliszak (kl.7b), Szymon Mazik (kl.8a) oraz Błażej Sułtanowski (kl. 8b).Uczniowie mieli do rozwiązania 17 zadań, które były otwarte i zamknięte. Konkurs rozpoczął się o godzinie 12:00 i trwał 60 minut. W tym czasie uczniowie musieli wykazać się bardzo dużymi umiejętnościami matematycznymi, aby rozwiązać zadania o podwyższonym stopniu trudności.Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy matematyczne.

  Marta Reimann

 • Wyróżnienie dla Marty Hercuń w X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej

  Wyróżnienie dla Marty Hercuń w X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej

  Sukces jest sumą małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu  - Collier

  Sukces Marty Hercuń - wyróżnienie w X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej, który odbył się we wrocławskim Klubie Anima -16.11.2019r.

  Uczennica wystąpiła w repertuarze z musicalu Dzwonnik z Notre Dame w piosence pt. Belle (do podkładu muzycznego kompozycji - Richarda Cocciante), prezentując gamę walorów artystycznych podkreślających wizeruneki charyzmę na scenie. Umiejętności wokalne i taneczne osnute choreografią i kreacją teatralną nadały charakter oraz stworzyły magiczny klimat na scenie.

  Występ oceniali jurorzy - znani artyści muzycy:

  1.Anna Józefina Lubieniecka (była wokalistka Varius Manx)

  2.Martyna Kukla (Melika-wokalistka)

  3.Aleksander Piechaczek (chórmistrz,dyrygent, pianista i aranżer)

  Do konkursu w kategorii wiekowej 13-18 lat, przystąpiło 30 uczestników, a wśród nich jedna z najmłodszych wokalistek - gryfowianka. Poziom występów był bardzo wysoki, co podkreślili jurorzy, ogłaszając werdykt. Wyróżnienie to zaszczyt i wielkie osiągnięcie w tym prestiżowym przeglądzie.

  Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju swoich pasji i talentu Marta.

   

  B.Wolar

 • Ju-jitsu w naszej szkole

  Ju-jitsu w naszej szkole

  W ubiegły piątek zamiast tradycyjnych ćwiczeń na lekcji w-f, uczniowie mogli spróbować swoich sił w ju-jitsu. Odbyły się zajęcia pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Ju-jitsu Kubotan z Mirska - Państwa Sławomira i Magdaleny Woźniaków oraz Panów Kacpra Woźniaka oraz Patryka Krawczyka. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, a później uczniowie nauczyli się kilku chwytów z zakresu samoobrony, które pokazały im jak reagować i jak radzić sobie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobą agresywną. W imieniu uczniów klas 7 a, c oraz 6 b,d dziękujemy za tę cenną lekcję.

 • Podsumowanie akcji "Szkoła pamięta"

 • Głosowanie rozpoczęte - stypendium USKI

  Głosowanie rozpoczęte - stypendium USKI

  Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

  Rozpoczęło się głosowanie na uczniów w ramach 25 edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI. Celem programu jest wspieranie uczniów uzdolnionych, którzy posiadają osiągnięcia sportowe i artystyczne. W tym roku naszą szkołę reprezentują uczniowie Marta Hercuń i Miłosz Listwan z klasy siódmej. Dali się Państwu wielokrotnie poznać jako zdobywcy najwyższych lokat w konkursach. Bardzo prosimy o pomoc w docenieniu ich talentów, poprzez oddanie głosu na wybranego przez siebie ucznia w systemie głosowania USKI. Nazwisko ucznia/uczennicy należy wyszukać na liście i oddać głos, klikając na ikonkę po prawej stronie.

  Link poniżej:

  https://uski-polska.edu.pl/index.php?page=ankieta&order=votes&jak=DESC

 • Bajkowe postacie z wizytą w żłobku

  w06.11.2019 r. zgodnie z zapowiedzią Aktyw biblioteczny wraz z opiekunką P. Agnieszką Guzy odwiedził dzieci ze żłobka  "W Bajkowej Krainie". Przedstawienie spodobało się najmłodszym, świadczą o tym oczy błyszczące jak perełki na widok postacie rodem z bajek, oraz roześmiane buzie. Sami zobaczcie! 

 • W bajkowej krainie

  A tymczasem w bajkach wątki się pomieszały...Tematem zajął się aktyw biblioteczny z P.A.Guzy, przygotowując przedstawienie noszące tytuł " W bajkowej krainie". Dnia 05.11.2019 r. adresatami byli uczniowie klas I-III i podopieczni świetlicy szkolnej. Aktorzy: Simona Karpowicz, Amelia Romanowska, Lena Harmacińska, Alicja Tarkota, Hanna Lis, Lena Cerkanowicz, Maja Wilczacka, Oliwia Czekanowska, Emilia Reimann, Oliwia Szostak, Martyna Rusnarczyk, Klaudia Królak, Kinga Dziwińska, Natalia Mielniczyn oraz Sara Opolska - w pięknych strojach sprawili, że jesienny wtorek w szkole był dniem szczególnym, pełnym artystycznych wrażeń.Reżyserka Kangurzyca ( P. Agnieszka) miała w swojej torbie słodkie niespodzianki dla widzów.A już jutro na występ uczniów z SP Nr 1 czekają dzieci ze żłobka "Bajkowa kraina". Będzie się działo

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 ponownie z Certyfikatem DSSWU

  Szkoła Podstawowa Nr 1 ponownie z Certyfikatem DSSWU

  W tym roku Certyfikaty Szkoły Wspierającej Uzdolnienia otrzymało 46 placówek z terenu całego Dolnego Śląska. Przynależność do sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia sprzyja promocji w środowisku lokalnym, nobilituje
  i dodaje jej członkom prestiżu. Z drugiej strony jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ wymaga nowych pomysłów i kształtowania w sposób ciągły motywacji poznawczej i wzmożonej aktywności wśród uczniów, a od nauczycieli pasji i zaangażowania w przekazywaniu wiedzy. 

  Z ogromną radością infromujemy, że Szkoła Podstawowa Nr 1 zyskała ponownie akredytację komisji, która przyznała nam certyfikat przedłużający i potwierdzający naszą przynależność do DSSWU.  Jako jedyna szkoła
  w powiecie lwóweckim zostaliśmy docenieni w ten sposób.

  Od lat już staramy się systematycznie podnosić jakość oddziaływań pedagogicznych po nowoczesne metody
  i formy pracy. Nasi nauczyciele są pasjonatami zaangażowanymi w pracę z uczniem i na rzecz środowiska lokalnego. Wśród grona pedagogicznego znajdują się laureaci nagród Ministra Środowiska, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 biorą udział w projektach realizowanych ze środków unijnych, rozwijających kompetencje kluczowe. Jesteśmy również organizatorem Ogólnopolskich Konkursów Ekologicznych i Historyczno-Regionalnych pod honorowym patronatem MEN, Dolnośląskiego Kuroatora Oświaty i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. 

  Ze wszystkich sił staramy się skłaniać naszych uczniów do wykorzystywania uzdolnień, twórczego myślenia
  i własnej inwencji w procesach edukacyjno-wychowawczych. 

  Jesteśmy bardzo dumni z przyznanego nam Certyfikatu, który jest dla nas namacalnym docenieniem wszystkich wysiłków wkładanych w pracę zarówno nauczycieli, jak i uczniów. 

 • Wyniki konkursu plastycznego "Święty Franciszek - miłośnik przyrody"'

  :

  KLASY I-III

  1 miejsce – Dominik Drążek - klasa IIIa2 miejsce – Oskar Szymaszek - klasa IIIb3 miejsce – Zofia Kostrzewa - klasa IIa

  KLASY IV- VIII

  1 miejsce – Karolina Buca - klasa Vc2 miejsce – Vanessa Wawer -klasa IVa3 miejsce – Adam Pyś -klasa VId

 • Zdolny Ślązaczek z języka angielskiego

  Migawki ze szkolnego etapu Zdolnego Ślązaczka z języka angielskiego. Informujemy jedcznocześnie, że do etapu powiatowego awansował Jakub Puszka. Gatulujemy!

 • Oddajemy hołd walczącym o niepodległość

  11 listopada, w kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, dyrekcja, uczniowie i nauczyciele złożyli kwiaty pod tablicami Józefa Piłsudskiego i Kombatantów Ziemi Gryfowskiej na gryfowskim rynku. To piękne i ważne wydarzenie. Cieszymy się, że mogliśmy się dziś razem spotkać, by uczcić wolność Polski. Wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, barwy biało-czerwone oraz kwiaty to tylko zewnętrzne symbole tego, co każdy Polak nosić winien w głębi serca - przywiązania i poszanowania historii swojego kraju.

 • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

  Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

   

   

  Już Ignacy Krasicki w Hymnie do miłości Ojczyzny pisał:

   

  Święta miłości kochanej ojczyzny, 

  Czują cię tylko umysły poczciwe! 

  Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,

  Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe

  Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny, 

  Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe, 

  Byle cię można wspomóc, byle wspierać, 

  Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

   

  Wielkie marzenie o wolności urzeczywistniło się po 123 latach niewoli i zaborów. Przez te wszystkie lata naród polski podejmował zrywy niepodległościowe okupione krwią i cierpieniami wielu pokoleń Polaków. Jednak nie ustawaliśmy w walce suwerenność. Udało się ją odzyskać w 1918r. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku 11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zgromadzili się dziś na płycie hali sportowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Obejrzeliśmy również montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież i ich opiekunki – Panie Martę Kowalską i Ewę Kasprzak. Bardzo wzruszające widowisko poprowadziło nas przez burzliwe dzieje Polski, aż do momentu odzyskania upragnionej niepodległości. Elementy dekoracji do przedstawienia przygotowała Pani Ewa Fedczyszyn. Celebrowanie tak ważnej dla naszych rodaków daty jest niezwykle istotne dla kształtowania w młodych pokoleniach postawy patriotyzmu i poszanowania własnych korzeni, z których się wyrasta.

  red. E. Fedczyszyn

 • Kwesta Koła Wolontariatu na rzecz dzieci

  Kwesta Koła Wolontariatu na rzecz dzieci

  W niedzielę 27 października przy kościele świętej Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Caritas'' i nauczyciele z naszej szkoły sprzedawali ciasto. Dochód ze sprzedaży ciasta zostanie przeznaczony na opłacenie szkoły dla naszej Kesi z Kamerunu, dzieci z Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze oraz do Domu Samotnej Matki w Pobiednej, z którymi szkoła współpracuje od wielu już lat.Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i dziadkom za upieczenie ciast. Zawsze możemy na Was liczyć. Macie wielkie serca.

  E. Kasprzak

  A. Lewandowska

  E. Rakowska

 • "Czarownica 2" - wyjazd do kina

  ,W czwartek 31.10 uczniowie klas V-VIII odwiedzili jeleniogórskie kino Helios, by obejrzeć film Czarownica 2. Seans filmowy poprzedziła prelekcja na temat motywu czarownic i magii.Historia, którą możemy zobaczyć na ekranie jest kontynuacją zaprezentowanej w 2014 roku disneyowskiej produkcji. Intrygująca próba przedstawienia znanej wszystkim opowieści o Śpiącej Królewnie, to piękna, przesycona magią baśń o walce dobra ze złem i ostatecznym triumfie miłości. Z tą różnicą, że wydarzenia prezentowane są z punktu widzenia Diaboliny- baśniowej złej wróżki, która w przeszłości rzuciła urok na królewską córkę. Postać odgrywana przez Angelinę Jolie, przy bliższym poznaniu szybko zyskuje sympatię widza, okazując się w gruncie rzeczy dobra i zdolna do okazywania szczerej miłości. Fascynujące animacje z efektem 3D bardzo przypadły do gustu uczniom. Po zakończeniu seansu, dzieci nagrodziły film brawami.

 • Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

  W harmonogram akcji Szkolnego Koła Wolontariatu "Caritas" działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim wpisała się już po raz kolejny inicjatywa sprzątania opuszczonych i zaniedbanych grobów. W piątek 18 pażdziernika dziewiętnastu wolontariuszy zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt wzięło udział w akcji porządkowania zapomnianych grobów na terenie cmentarza parafialnego w Gryfowie Śląskim. Uczniowie pracowicie wyrywali chwasty, grabili i zbierali liście. Akcja skłoniła do przemyśleń na temat sensu życia i jego przemijania oraz znaczenia dnia Wszystkich Świętych w życiu każdego człowieka.

  E. Rakowska i A. Lewandowska

 • Mamy finalistki XVI Regionalnego Konkursu Biologiczno-Ekologicznego!

  Mamy dwie finalistki XVI Regionalnego Konkursu Biologiczno-Ekologicznego kl.VII-VIII pt."Ochrona przyrody w Polsce", który odbył się w Jeleniej Górze. 24X 2019r czwórka uczniów przygotowanych przez p. Mariolę Kotowicz uczestniczyło w drugim etapie w/w konkursu. Justyna Żuk i Gabriela Wojtczak wywalczyły czołowe lokaty w finale zajmując I i II miejsce. Gratulacje dla 4 uczniów za godne reprezentowanie naszej szkoły i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy dziewczyn.

  M.Kotowicz

 • "Kto się boi pani Eś?"

  "Kto się boi pani Eś?"

  2 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 pojechali do Teatru Zdrojowego w Cieplicach, by obejrzeć przedstawienie teatralne pod tytułem: „Kto się boi pani Eś?”. Podstawowe pytania stawiane przez reżysera i aktorów w spektaklu brzmią czy lęk przed umieraniem jest uzasadniony oraz co stałoby się, gdyby człowiek mógł żyć wiecznie. Tytułowa śmierć przedstawia się nam początkowo jako dość zabawna zjawa, której głównym problemem jest to, że wszyscy się jej boją i nikt jej nie lubi. Zmęczona ciągłą gonitwą za uciekającymi przed jej kosą śmiertelnikami, postanawia przekazać rząd dusz swojemu synowi. Młodszy, pełen zapału Kostek, rusza by realizować swoje obowiązki. Szybko jednak orientuje się, że pozbawianie życia nie jest takim przyjemnym zajęciem, jak początkowo mu się wydawało. Przyjaźń z mieszkańcami Ziemi nie pozwala mu zabierać ludzi w zaświaty. Kostek pozwala im żyć wiecznie, nie wie jednak, że jego decyzja będzie miała daleko idące konsekwencje...

  Spektakl, który obejrzeliśmy to barwna, pełna humoru opowieść o prawdach życiowych, miłości, przyjaźni, rodzinie i marzeniach. Nade wszystko koncentruje się w sposób nienatarczywy na problemie umierania. Wszystko okraszone jest muzyką z kręgu kultury meksykańskiej, wykonywaną na żywo, która wprowadza odbiorcę w klimat tradycji ludów Ameryki Południowej i tamtejszego sposobu obchodzenia Święta Zmarłych (Dia de Muertos). Śmierć nie wiąże się już tylko z odejściem człowieka, ale staje się z wieczną celebracją życia w zaświatach, gdzie nie ma bólu, cierpienia i niedołężności.

  Z teatru wróciliśmy pełni emocji i przemyśleń. Przestawienie stało się dla uczniów przedmiotem refleksji nad życiem, odchodzeniem i miłością.

  red. E.F.

   

 • XXII Dolnośląski Festiwal Nauki

  XXII Dolnośląski Festiwal Nauki

  XXII Dolnośląski Festiwal Nauki w Zgorzelcu

   

  18 października grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami paniami Renatą Figurską i Ewą Fedczyszyn uczestniczyła w wykładach i warsztatach laboratoryjnych w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, pod hasłem „Między duchem a materią”. Zajęcia odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

  Festiwal to przede wszystkim okazja do popularyzacji nauki wśród ludzi w każdym wieku, poznawania otaczającej nas rzeczywistości oraz rozumienia przeróżnych procesów w niej zachodzących.

  Podczas pierwszego wykładu mogliśmy usłyszeć o pasji pana Tomasza Sakuty, który jest jednym
  z organizatorów i uczestników triathlonów organizowanych na terenie Polski. Zrozumieliśmy, ile wiele wyrzeczeń i wyzwań stoi na drodze sportowca, jak duża odpowiedzialność spoczywa na ramionach organizatorów takich zawodów oraz jak ważne są osoby zajmujące się wsparciem technicznym podczas rywalizacji.

  Drugą prelegentką była pani doktor Jolanta Artym z Zakładu Terapii Doświadczalnej, przy Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu. Zaprezentowała bardzo ciekawy materiał dotyczący pożyteczności
  i szkodliwości niektórych roślin. Uświadomiła nam, że rośliny oprócz oczywistej roli producenta tlenu, rośliny mogą żywić, leczyć, ubierać. Pani doktor podkreślała także, że nieodpowiedzialne wykorzystanie produktów roślinopochodnych może powodować spustoszenie w organizmie człowieka.

  Trzecią część zajęć w ramach festiwalu stanowiły warsztaty laboratoryjne W lochach Snape’a – warzenie eliksirów z wykorzystaniem kuchni molekularnej” przeprowadzone przez dwie doktorantki z Wydziału Chemii przy Politechnice Wrocławskiej. Panie pokazały nam proste doświadczenia chemiczne, które z powodzeniem każdy może wykonać w domu. Spróbowaliśmy także samodzielnie wykonać tzw. ciecz nienewtonowską
  i zobaczyć, że ten płyn w stanie spoczynku zachowuje się jak zwykła ciecz, jednak gdy tylko dostarczona zostanie mu jakaś energia momentalnie przyjmuje cechy ciała stałego. Dość duże zainteresowanie towarzyszyło doświadczeniu z wykorzystaniem alganianu sodu – popularnej substancji organicznej, pozyskiwanej z alg morskich, która jest częstym dodatkiem do żywności. Posiada ona właściwości podobne do żelatyny i jest chętnie stosowana w kuchni molekularnej. Udało nam się stworzyć „owocowy kawior”. Zobaczyliśmy również jak ciekły azot w ciągu kilku sekund mrozi owoce a na koniec obejrzeliśmy „pokaz fajerwerków”.

  Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie mogli przez chwilę poczuć się prawie jak studenci. Z Dolnośląskiego Festiwalu Nauki wróciliśmy na pewno bogatsi o wiedzę oraz zmotywowani do jej zdobywania. Wszak wszystko co nas otacza, jest nauką.

   

   

  Red. E.Fedczyszyn

 • Dzień Poczty Polskiej

  Dzień Poczty Polskiej

  18.10.2019r. w piątek uczniowie klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Gryfowie Śl. Pracownicy poczty oprowadzili nas po urzędzie i przybliżyli tajniki swojej ciężkiej pracy. Dzieci mogły dowiedzieć się jak segregowane są listy i paczki, które nadajemy, poznały listonoszy pracujących w kilku okręgach, a nawet próbowały swoich sił przy skanowaniu przesyłek. Na zakończenie każde dziecko wysłało kartkę pocztową do swoich najbliższych – wkrótce do odbioru w skrzynkach adresatów.

  Codziennie, w każdych warunkach atmosferycznych, pracownicy poczty dostarczają wiele kilogramów przesyłek, na które często czekamy z niecierpliwością, to bardzo wymagająca fizycznie i psychicznie praca. Za ten wysiłek i okazaną gościnność, klasa 1b wraz z wychowawczynią Agnieszką Hetel priorytetowo przesyła wszystkim pracownikom poczty serdeczne podziękowania.

  Cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim życzy pomyślności i wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

  Agnieszka Hetel

 • Święto Edukacji Narodowej 2019

  Święto Edukacji Narodowej 2019

  Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa. 14 października upamiętnia rocznicę utworzenia z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Głównym celem działalności Komisji było stworzenie jednolitego systemu szkolnictwa. Dziś rocznica utworzenia tej instytucji jest świętem wszystkich pracowników oświaty, osób zaangażowanych w proces nauczania oraz uczniów, bez których cała machina edukacyjna nie mogłaby pracować.

  Społeczność naszej szkoły rozpoczęła świętowanie już w piątek 11 października. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście punktualnie przed godziną dziewiątą zgromadzili się na płycie hali sportowej, by uczestniczyć w apelu. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Klaudia Królak, złożyła Pani Dyrektor Jadwidze Hawryluk raport gotowości szkoły do rozpoczęcia uroczystości. Na płytę apelową wprowadzony został sztandar szkoły a cała społeczność uczniowska odśpiewała hymn państwowy.

  Tradycją naszej szkoły jest łączenie świętowania Dnia Edukacji Narodowej z uroczystym pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów. Chociaż najmłodszym uczniom towarzyszyły wielkie emocje, to poradzili sobie wyśmienicie i zdali ten pierwszy w ich karierze szkolnej egzamin. Po tym, jak Pani Dyrektor przyjęła ślubowanie pierwszaków i dotknęła ich prawych ramion piórem, nadszedł czas na posmakowanie przez dzieci kredy. Jej smak zapamiętają już chyba do końca swojej edukacji, a może po latach będą wspominać ten dzień ze wzruszeniem. Pierwszoklasiści przygotowali także krótki program artystyczny dedykowany gościom
  i społeczności szkolnej. Rok temu w tradycję naszej szkoły wszedł także zwyczaj objęcia najmłodszych uczniów opieką przez ósmoklasistów. Za plecami każdego pierwszaka stanął uczeń klasy najstarszej, ten gest symbolizuje pełne przyjęcie do społeczności uczniowskiej i pomoc, o jaką mogą się zwrócić do starszych kolegów i koleżanek maluchy. W tym roku szkolnym odwiedziły nas także przedszkolaki, które z trybun mogły obserwować przebieg apelu.

  Uroczystość pasowania uczniów umilał nam zespół wokalny „Wesołe nutki”, pod przewodnictwem Pana Macieja Styszyńskiego.

  Po zakończeniu oficjalnej części na płycie apelowej, pierwszoklasiści zostali przeprowadzeni przez ósmoklasistów do sali gimnastycznej, gdzie przygotowany został słodki poczęstunek. Przez dalszą część dnia pierwszaki świętowały wraz z wychowawcami i rodzicami. Mamy nadzieję, że w pamięci najmłodszych dzień pasowania zapisze się miło i przyjemnie.

  Dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie w tym dniu i świętowali razemz nami. Jesteśmy wdzięczni za każde dobre słowo wypowiedziane w naszą stronę.

  red. E.F.

  Z uwagi na bardzo dużą ilość zdjęć wykonanych podczas uroczystości, administrator strony prosi o jeszcze odrobinę cierpliwości. W ciągu najbliższych dni cały materiał ukaże się w naszym albumie fotograficznym. Powyżej dzielimy się częścią wykonanych zdjęć. 

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP
  ul. Uczniowska 17
  59-620 Gryfów Śląski
  e-mail: sp_gryfow@op.pl
 • 75 781 34 86
  Dyrektor:
  Jadwiga Hawryluk
  Wicedyrektor:
  Mariola Kotowicz

Galeria zdjęć