Nawigacja

 • Osobowość Roku 2019 - nominacje

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi konkursu Osobowość Roku 2019 w kategorii: "Działalność charytatywna", do którego nominację otrzymały już oficjalnie Panie Agnieszka Lewandowska i Elżbieta Rakowska

  20200120_100108.pdf

 • Przesiewowe badania wzroku

  3 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 będzie możliwość skorzystania z przesiewowych badań wzroku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Szczegóły poniżej:

  20200117_120902.pdf

 • Już niedługo sesja fotograficzna!

  04.02.2020 r w naszej szkole odbędzie się sesja fotograficzna dla uczniów. Firma MAWI przedstawiła ofertę, z którą mogą się Państwo zapoznać na plakatach rozwieszonych w budynku szkolnym lub klikając w link poniżej:

  oferta_szkolna_2019-2020.pdf

 • Migawki ze zbiórki WOŚP 2020

 • AKCJA „KUP PAN SZCZOTKĘ!”

  SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR1 OGŁASZA AKCJĘ „KUP PAN SZCZOTKĘ!”

   

  Szczoteczki i pasty do zębów dla podopiecznych misyjnych placówek w Afryce zbiera poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Zgromadzone artykuły zabiorą ze sobą lekarze wyjeżdżający do pracy na misjach.

  Zbiórka trwa do 7 lutego! Akcja „KUP PAN SZCZOTKĘ!” polega na zbiórce szczoteczek i past do zębów dla podopiecznych polskich misjonarzy. Apelujemy do wszystkich o zakup zwykłych szczoteczek i past do zębów - my przekażemy je dalej. Pamiętaj - dobro powraca! Zbierane rzeczy można przynosić do Pani Elżbiety Rakowskiej i Pani Agnieszki Lewandowskiej

 • ZBIÓRKA MASKOTEK

  Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim odpowiedziało na prośbę Ochotniczej Straży Pożarnej Wiejska w Jeleniej Górze i więło udział w akcji prowadzonej przez strażaków. Od 6 listopada do 13 grudnia w szkole zbierane były maskotki, które następnie zostały przekazane do straży. Maskotki trafiają do dzieci,które zostały poszkodowane w różnych wypadkach,aby odwrócić ich uwagę od dramatu, jaki w danym momencie swojego życia przeżywają. Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz uczniom za udział w akcji, dziękujemy za Waszą wrażliwość i chęć do czynienia dobra.

  E. Rakowska i A. Lewandowska

 • Marzycielska Poczta

  " Jeśli możesz wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, rób to jak najczęściej. Wszyscy bardzo tego potrzebujemy."

  / autor nieznany/

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta." Na lekcjach religii przypomnieli sobie zasady działania tej akcji oraz zapoznali się z wybranymi profilami chorych dzieci. Następnie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Powstało dużo pięknych kartek świątecznych oraz takich, które nawiązujązywały do zainteresowań dzieci.W środku znalazły się życzenia świąteczne,słowa wsparcia w walce i zmaganiach z chorobą, a także wiele informacji o sobie i swoich zainteresowaniach. Mamy nadzieję, że nasza korespondencja sprawiła chorym dzieciom wiele radości i wywołała na ich twarzach uśmiech.

  E. Rakowska i A. Lewandowska

 • Uwaga rodzice - porozumienie z gabinetem stomatologa dla naszych dzieci zostało podpisane !

  Aby zapoznać się z treścią porozumienia szkoły z gabinetem stomatologa, proszę kliknąć w link:

  porozumienie_ze_gabinetem_stomatologa.pdf​​​​​​​

 • Projekt z EFS

 • Już niedługo konkursy ogólnopolskie! - Zapraszamy do udziału

  Już niedługo konkursy ogólnopolskie! - Zapraszamy do udziału

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym - "Ekolog - Plastyk" / "Ekolog - Poeta". Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Polska jakiej nie znacie - co w trawie piszczy?".

  ​​​​​​​Zachęcamy również do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Regionalnym  "Poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu" pod hasłem " Legendy mojego regionu"


  Ze szczegółowymi informacjami na temat konkursów i regulaminami można zapoznać się klikając w link poniżej:

  1) Regulamin_konkursu_ekologicznego(1).pdf

  2) Regulamin_konkursu_historycznego(1).pdf
 • Pozdrowienia noworoczne z Kamerunu

  Kochani, bardzo serdecznie dziękuję za nadesłaną ofiarę na nasze dzieci w Kamerunie. Niech Dobry Bóg błogosławi w ciągu całego roku 2020. Maryja Królowa Pokoju niech obdarza pokojem wasze serca, naszą Ojczyznę i cały świat skołatany. Szczęść Wam Boże. s.Teresa Gieńko

 • "Zawsze zielono, zawsze niebiesko" - dyplom

 • W Nowym Roku przyjmijcie życzenia!

  Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele!

  Nowy Rok 2020 niech niesie wszystkim Wam nadzieję, życzliwość, dobrobyt i spełnienie marzeń. Oby był to dla Was niezwykły czas pełen niezapomnianych i wzruszających chwil.

 • Zanim przyjdą święta...

  Zanim zgodnie z wielowiekową tradycją, zasiądziemy wraz z bliskimi wokół wigilijnego stołu i z radością razem zaśpiewamy kolędy, chcielibyśmy złożyć życzenia bożonarodzeniowe naszym Uczniom, ich Rodzicom, naszym Pracownikom oraz Przyjaciołom. 
  Niech w te święta każdy z Was doświadczy radości i dobroci, rodzinnego szczęścia i ciepła. 
  Oby w Waszych sercach zagościł spokój a w domach dostatek. Życzymy Wam, aby Boże Narodzenie było czasem przynoszącym wytchnienie od trudów codzienności i obowiązków. 
  Niechaj blask betlejemskiej gwiazdy, który wiódł wielkich mędrców ze Wschodu do ubogiej szopy, także i Wam rozświetla drogi prowadzące do wytyczonych celów.

                                                                                                                                                                 Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1
                                                                                                                                                        w Gryfowie Śląskim

 • Życzenia od Fundacji Redemptoris Missio

 • Mój świat za 50 lat - laureaci

  Mój świat za 50 lat - laureaci

  "INSPIRACJA istnieje,ale musi zastaćCię przy pracy"- Pablo Picasso

  We wrocławskim klubie Anima w dniu 14.12.2019 r.odbyła się gala wręczenia nagródlaureatom Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego pt." Mój świat za 50 lat".Uczniowie na kole plastycznym pod kierunkiem B.Wolar stworzyli obrazy nadchodzącej wizji przyszłości.Wyobraźnię,pomysł kompozycji,waloryartystyczne,wykorzystanie umiejętności twórczych ocenili jurorzy -malarze, graficy :Agata Mikułowska, Krystyna Szczepaniak, Jacek Doszyń i dyrektor WK Anima Ilona Agata Brożek.

  Gratulacje dla uczennic z SP Nr 1- Róży Walenciak, która zajęła II miejsce- Eweliny Styszyńskiej za III miejsce

  To dziewczyny pokazały swój kunszt i spośród wielu utalentowanych uczniów zostały wysoko ocenione i nagrodzone na szczeblu wojewódzkim.Miały zaszczyt uczestniczyć w konsultacjach artystycznych, wysłuchać wskazówek i porad do dalszej pracy nad rozwojem swoich pasji.B.W

   

 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W DOMU MAŁEGO DZIECKAW JELENIEJ GÓRZE

  SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W DOMU MAŁEGO DZIECKAW JELENIEJ GÓRZE

  "Jakże byłoby pięknie,gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego"(Papież Franciszek).

  W środę 11 grudnia dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udały z wizytą do Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze, aby przekazać dzieciomsłodycze zebrane w corocznej akcji prowadzonej w listopadzie i grudniu w naszej szkole oraz zabawki, które zostały kupione z pieniędzy zarobionych w październikowej akcji sprzedaży ciast. Nasi uczniowie przygotowali wiele ciekawych zabaw i konkursów. Dzięki temu dzieci szybko się ze sobą zintegrowały i przeżyły wiele wspaniałych chwil. Wizyta zakończyła się złożeniem życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim dzieciom oraz pracownikom domu dziecka.

  E. Kasprzak, A. Lewandowska, E. Rakowska

 • Awans Blażeja do etapu wojewódzkiego "zDolnego Ślązaka"

  Z ogromną radością i dumą informujemy, że uczeń klasy 8b Błażej Sułtanowski awansował do etapu wojewódzkiego konkursu "zDolny Ślązak" z chemii. Opiekunem ucznia jest P. Renata Figurska.  Gratulujemy Błażejowi i mocno trzymamy za niego kciuki!

 • AKCJA "OPATRUNEK NA RATUNEK"

  AKCJA "OPATRUNEK NA RATUNEK"

  Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio " Opatrunek na ratunek". Przez trzy tygodnie w szkole zbierane były środki opatrunkowe: gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, które zostały wysłane do siedziby fundacji w Poznaniu. Zebrane środki pomogą w opatrywaniu ran w misyjnych szpitalach i przychodniach oraz poprawią jakość opieki lekarskiej w krajach misyjnych. Dzięki ofiarności naszych uczniów oraz ich rodziców udało nam się wysłać aż trzy duże paczki zebranych środków opatrunkowych. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji🙂🙂🙂red. E. Rakowska, A. Lewandowska

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w naszej szkole

  Międzynarodowy Dzień Wolontariatu " Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz". 5 grudnia obchodziliśmy Międynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji działające w szkole koło wolontariatu postanowiło zaakcentować ten dzień w naszej szkole. Przygotowane zostały dwie gazetki, na których mogliśmy zobaczyć wolontariuszy z naszej szkoły oraz działania, które są prowadzone przez nich przez cały rok. Na lekcjach religii uczniowie rozmawiali na temat wartości pracy i poświęceniu wolontariuszy i malowali prace, które pokazały różne formy niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Odbył się również z tej okazji konkurs plastyczny pod hasłem " Pomagam na co dzień, nie tylko od święta".

  red. E. Rakowska, A. Lewandowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP
  ul. Uczniowska 17
  59-620 Gryfów Śląski
  e-mail: sp_gryfow@op.pl
 • 75 781 34 86
  Dyrektor:
  Jadwiga Hawryluk
  Wicedyrektor:
  Mariola Kotowicz

Galeria zdjęć