• Zbiórka elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 21-11-2023

Miejsce Akcji: Plac przy parkingu szkoły (przy łączniku)

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

• „Sprawny Dolnoślązaczek”

• W dniu 16 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w programie „Sprawny Dolnoślązaczek” uczestniczyli w zajęciach na basenie. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów p. A. Hetel, p. B. Hryciew – Listwan, p. M. Styszyńskiej mogli wykazać się umiejętnością pływania.  Zjeżdżalnia, jaccuzi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Świeradowa Zdroju, słynnego miejscowego uzdrowiska. Wierzymy, że to nie ostatnia taka wycieczka.

Wszyscy po dwugodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów im brakowało!

• Mali patrioci z wielkimi sercami

• Patriotyzm to służba Polsce – zawsze i wszędzie.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to tradycyjnie w szkołach czas uroczystego apelu o podniosłym tonie. Uczniowie klas 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śl. wraz z paniami Agnieszką Hetel i Marzeną Styszyńską, przygotowali inscenizację muzyczną opowiadającą historię zrywów narodowych w drodze ku niepodległości Polski.

11 listopada 2023 r. to najmłodsi uczniowie SP1 wyśpiewają mieszkańcom Gryfowa historię naszego narodu, już teraz można podziwiać młodych patriotów w wykonaniu Mazurka Dąbrowskiego, którzy wzięli udział w konkursie „Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości”.

Wśród zgromadzonych na gryfowskim Rynku uczniowie Szkoły nr 1, rozdadzą Szkolne śpiewniki, zapraszając Państwa do wspólnego śpiewania, gdyż historię ojczyzny należy poznać, zrozumieć i zapamiętać bo nosi ona kolory bieli-czasów pokoju i czerwieni walk o jej niepodległość.

Z patriotycznymi pozdrowieniem

Społeczność SP Nr1 w Gryfowie Śląskim