V OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  EKOLOGICZNY | V OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO-REGIONALNY | Najpiękniejsza palma wielkanocna | I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „ANGIELSKA TOP LISTA PRZEBOJÓW | Ogólnopolski Konkursi Matematyczny  MAT | Konkurs Przyrodniczo–Krajoznawczy Edukacji Wczesnoszkolnej | Wyniki konkursu „Ekolog – Plastyk” pod hasłem „Co słychać w ulu?” | Wyniki konkursu „Poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu” „Pisanka - jajko wielkanocne” | Wyniki konkursu „EKOLOG – POETA”  „Co słychać w ulu ?” | XIV Regionalny Konkursu Przyrodniczo-Ekologiczny SP pt."Ochrona przyrody w Polsce" | Uczniowie SP w Gryfowie Śląskim w finale  XIII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego | I Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Angielska Top Lista Przebojów” | I etap  XV Powiatowego Konkursu Matematycznego | II POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Konkursy

Uczniowie SP w Gryfowie Śląskim w finale XIII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego

21 i 22 kwietnia  2017r. uczniowie kl.  3c : Jagoda Reszko, Jakub Firek, Franciszek Matusewicz i Nikodem Korpysa  reprezentowali  SP w Gryfowie Śląskim  w finale  XIII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego uczniów klas 2-3 organizowanym przez LOP w Jeleniej Górze. W konkursie łącznie wzięło udział 1112 uczniów z 39 szkół.
 Po dwudniowych ciężkich zmaganiach konkursowych: testach przyrodniczych, egzaminie ustnym  sprawdzającym wiedzę przyrodniczą  i  krajoznawczo –turystyczną Polski i regionu  zwycięzcami, którzy ex aequo zajęli  I miejsce zostali:

Jagoda Reszko SP Gryfów oraz  uczeń kl. 3 ze Szkoły Podstawowej w Opolnie.

Jakub Firek i Franciszek Matusewicz oraz uczeń ze Szkoły Podstawowej w Zgorzelcu zajęli  V-VII.
    Po testach był czas na zabawę oraz poznawanie regionu. Uczestniczyliśmy   w wycieczce  po Ziemi Łużyckiej i Pogórzu Izerskim. Byliśmy w Nadleśnictwie Ruszów, gdzie odbyły się zajęcia z edukacji leśnej i ognisko oraz w Świeradowie  – Czerniawie . Zwiedziliśmy zabytkowy „Czarci Młyn” i pokosztowaliśmy pysznego chleba  z masłem. W Centrum Edukacji Przyrodniczej na „Izerskiej Łące” uczestniczyliśmy  w zajęciach edukacyjnych.

Gratulacje dla uczniów i opiekuna Pani Agnieszki Puchalskiej.