• Egzaminy - czas start!

• Drodzy Ósmoklasiści!

Już za kilka chwil zasiądziecie przy stolikach i otworzycie arkusze egzaminacyjne. To bardzo ważny i niepowtarzalny moment. Egzamin ósmoklasisty jest pierwszym w Waszym życiu wielkim sprawdzianem, który podsumuje wszystkie lata dotychczasowej nauki w szkole podstawowej. Wykorzystajcie całą wiedzę, jaką przez te wszystkie lata przekazali Wam nauczyciele różnych przedmiotów, bądźcie odważni i nie poddawajcie się. Walczcie o swoje marzenia!

Dla nas, pracowników szkoły, to także ważna chwila. Całymi sercami będziemy Wam towarzyszyć i kibicować. Jutro zmierzycie się z językiem polskim. Niech spod waszych rąk wypływają tylko słowa piękne, lekkie i trafne!

Spotykamy się o godzinie 8.30. Pamiętajcie o długopisach z czarnym wkładem oraz dokumencie tożsamości.

Powodzenia i połamania pióra!

• Nasi laureaci w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

• 08.05.2023 uczniowie naszej szkoły Martyna Hryniewicz i Fabian Delost reprezentowali naszą szkołę na IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Olszynie. Fabian zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI a Martyna II w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy

• Mamy powody do radości...

• Na zdjęciu finalistka Łucja Żuk –z kl.3a i  laureatki (Kinga Chudzik – 3a, Weronika Kowalska – 3b, Amelia Nieścior  - 2a) tegorocznego konkursu przyrodniczego.

Dnia 27 kwietnia w SP nr 3 w Bolesławcu odbył się etap rejonowy, a dzień później 28 kwietnia w SP w Mysłakowicach etap finałowy XVI Regionalnego Konkursu Krajoznawczo – Przyrodniczego Edukacji Wczesnoszkolnej klas 2-3 pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody” organ. przez LOP Oddział Jelenia Góra. W  konkursie wzięły udział 24 szkoły z woj. dolnośląskiego. Nasza uczennica, Łucja Żuk zdobyła 3 miejsce, a pozostałe dziewczynki znalazły się w dwudziestce najlepszych przyrodników regionu i województwa. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wzięli udział w dwudniowej wycieczce po rejonie. Zwiedzili Stary Rynek i zabytkowy tunel kolejowy nad rzeką Bóbr w Bolesławcu oraz uczestniczyli w spotkaniu z leśnikami z Nadleśnictwa Bolesławiec i Ruszów. Z przewodnikiem weszli na Szwajcarkę Lwówecką, a następnie Zaporę Pilchowicką. Byli w pałacu w Mysłakowicach, który należy do Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Mieszkali  w schronisku „Skalnik” w Bukowcu.

Dziękujemy organizatorom za ciekawie spędzony czas, nowe doświadczenie i zapewnione atrakcje turystyczno – krajoznawcze. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.