• Już niedługo PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA

• Już za kilka dni - 21 maja 2024- od 9:00 - 13:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasteczka do Szkoły Podstawowej Nr 1 na PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA!

Wśród naszych znamienitych gości znajdą się przedstawiciele różnych służb mundurowych, ratownicy pogotowia, strażacy a także przedstawiciele z zaprzyjaźnionych szkół średnich z Rakowic, Biedrzychowic, Lubomierza i Gryfowa Śląskiego. Będziemy mogli obejrzeć między innymi pokazy ratownictwa przedmedycznego, akcję gaszenia w wykonaniu straży pożarnej, pokazy musztry w wykonaniu klas mundurowych z Rakowic i Lubomierza. Nasi goście rozstawią na terenie szkoły swoje stoiska bezpieczeństwa. Będzie można spróbować także specjałów kuchni polowej - prawdziwej wojskowej grochówki, wziąć udział w loterii fantowej, a nawet wypróbować jak celne jest nasze oko podczas strzału do celu!

Uczmy się bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy - moc atrakcji będzie wielka!

• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfowie Śl. otrzymała podziękowania od Polskiej Akcji Humanitarnej za udział w obchodach Dni Wody

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfowie Śl. z dumą ogłasza otrzymanie oficjalnych podziękowań od Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) za aktywny udział w tegorocznych obchodach Dni Wody. Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości na temat globalnych problemów związanych z dostępem do czystej wody oraz promowanie działań na rzecz zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi.

Edukacja i zaangażowanie

Uczniowie i nauczyciele SP nr 1 przez cały tydzień brali udział w różnorodnych aktywnościach edukacyjnych i społecznych. W ramach obchodów odbyły się:

Projekty plastyczne, mające na celu zilustrowanie problemów związanych z niedoborem wody na świecie.

Inscenizacja słowno-muzyczna przygotowana przez uczniów kl. 2b, która przybliżyła społeczności szkolnej sytuację w krajach cierpiących z powodu braku dostępu do czystej wody.

Wzajemne uznanie

PAH w swoim liście z podziękowaniami wyraziła ogromne uznanie dla zaangażowania całej społeczności szkolnej. Podkreślono, że inicjatywy takie jak ta w SP nr 1 są niezwykle ważne, ponieważ budują wśród młodych ludzi świadomość globalnych problemów oraz kształtują postawy proekologiczne i prospołeczne.

Spojrzenie w przyszłość

Szkoła Podstawowa Nr 1 planuje kontynuować współpracę z Polską Akcją Humanitarną oraz innymi organizacjami pozarządowymi. Kolejne projekty edukacyjne są już w przygotowaniu, a społeczność szkolna z niecierpliwością czeka na możliwość dalszego angażowania się w działania na rzecz dobra wspólnego.

W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy Polskiej Akcji Humanitarnej za docenienie naszych starań. Wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze!

• Wojewódzki finał o Puchar Tymbarku

• Czas rozpocząć sportowe świeto 💪💪 już dziś nasza drużyna chłopców U-10 Szkoła Podstawowa nr 1 rozpocznie zmagania w Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbark w Dzierżoniowie ⚽ najlepsze drużyny będą grac o awans do Wielkiego Finału🥰 na PGE NARODOWYM w WARSZAWIE. Puchar Tymbarku to nie tylko zwykły turniej pilkarski to także promocja naszego Miasta ,Szkoły i Gminy promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci.Dla naszych zawodników udział w Finałach Wojewódzkich Pucharu Tymbarka to szansa na sportową rywalizację,zawierania przyjaźni i rozwijania swoich umiejętności. Niech tegoroczna edycja przyniesie naszym zawodnikom wiele radości niezapomnianych chwil , wielu wrażeń i sportowej rywalizacji Będziemy kibicować naszej drużynie i trzymać kciuki za ich sukcesy na Boisku ⚽

• SUKCES MŁODYCH PRZYRODNIKÓW

• Dnia 25-26 kwietnia odbył się finał XVII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej klas 2-3 pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody” organizowany przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze z/s w Piechowicach.

W konkursie wzięło udział 521 uczniów ze szkół z byłego województwa jeleniogórskiego (rejony Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Lwówka Śl., Gryfowa Śl., Świeradowa, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry…). Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i regionalnym.

Do etapu regionalnego - finałowego zakwalifikowało się 20 uczniów, w tym 4 z naszej szkoły (opiekun wych. klasy 3a Agnieszka Zwierzańska). Pierwsza część finału – pisanie testu odbyła się w Nadleśnictwie w Ruszowie. Potem zaplanowano wycieczkę do żeremi bobrowych, prowadzoną przez pracownika nadleśnictwa, zakończoną pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Z Ruszowa autokar przewiózł wszystkich do Świeradowa Zdrój (Stacja Kultury, hala spacerowa), a następnie do Staniszowa, gdzie w miejscowym schronisku młodzieżowym „Witosza” zaplanowano nocleg. Następnego dnia kontynuowano konkurs – ścisły finał ustny.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces. Okazali się najlepszymi przyrodnikami w regionie i zajęli czołowe miejsca:

I miejsce – Hanna Tarczyńska, klasa 3a

III miejsce – Amelia Nieścior, klasa 3a

IV-VI miejsce ex aequo – Maria Lewkowicz, klasa 3b i Szymon Dworak, klasa 3a

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.