• "Skrzydlata Ferajna" w naszej szkole!

          • Nasza szkoła zawsze jest otwarta dla ludzi z pasją. Taka właśnie jest Skrzydlata Ferajna, która odwiedziła nas w piątek 5 listopada. Klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a i 3b miały możliwość uczestniczenia w lekcji o sowach i z sowami w roli głównej. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek i informacji o tych pięknych ptakach, mogły podzielić się spostrzeżeniami oraz zobaczyć, a nawet pogłaskać ptasich gości. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

            Justyna Milkowska

          • Zajęcia warsztatowe w ZSOiZ w Gryfowie Śląskim

          • W dniach 2-3 XI 2021 uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami, odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim, wzięli udział w zajęciach warsztatowych.Ósmoklasiści z ciekawością oglądali bazę dydaktyczną szkoły. Docenili sposoby wykorzystania sprzętu oraz ogromne zaangażowanie nauczycieli przeprowadzających zajęcia. Warsztaty bardzo podobałby się naszym uczniom, tym serdeczniej dziękujemy za zaproszenie. Uśmiechy ósmoklasistów niech mówią same za siebie.

          • Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

          • Dzisiaj klasy 7a oraz 7c gościły na języku polskim starszych kolegów i koleżanki z klasy 8a. Ósmoklasiści przyszli, by podzielić się wiedzą na temat twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - polskiego poety i uczestnika Powstania Warszawskiego. Uczniowie zaprezentowali nam również wybrane utwory liryka oraz przedstawili prezentację multimedialną. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane w związku z obchodami roku Baczyńskiego. Bardzo dziękujemy opiekunowi grupy Pani Marzannie Krawiec oraz uczniom najstarszej klasy za rzetelną dawkę wiedzy i gratulujemy wszystkim zaangażowania w ten projekt.

            red.E.Fedczyszyn

          • Kwalifikacje do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak

          •          Poniżej prezentujemy ranking osób zakwalifikowanych do wzięcia udziału w powiatowym etapie konkursu zDolny Ślązak. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.                                   

             

            JĘZYK POLSKI: 

             

            Reszko Jagoda (22p.)

            Kaniuk Zofia (21p.)

             

            CHEMIA:

            Reszko Jagoda (23 p.)

            Żuk Marta (20 p.)

            Reimann Emilia (18p.)

            Hutnik Aleksandra (17p.)

             

            HISTORIA

            Reszko Jagoda (14p.)

            Kaniuk Zofia (13p.)

            Maciej Zdanowicz (13p.)

             

            BIOLOGIA:

            Reszko Jagoda (22p.)

            Żuk Marta (17p.)

             

            FIZYKA:

            Reszko Jagoda (22p.)

             

            GEOGRAFIA:

            Reszko Jagoda 

                     

          • Finał zbiórki karmy dla zwierzą

          • Zakończyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Przylasku. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy otworzyli swoje serca i okazali bezinteresowną pomoc. 

            Rozstrzygnięty został również konkurs na największą ilość zebranej przez klasę karmy. Poniżej prezentujemy tabelę przedstawiającą ranking. 

            1                4b        81,70 kg      (p. Marta Firek)

            2                7b        75,10 kg       (p. Paulina Sarzyńska)

            3                5c        24,36 kg       (p. Beata Wolar)

            4                4a        13,85 kg        (p. Łucja Kondek)

            5                5a        13 kg             (p. Ewa Kasprzak)

            6                3a        12,25 kg        (p. Marzena Styszyńska)

            7                8c        12,18 kg        (p. Karolina Harmacińska)

            8                7c        11,65 kg        (p. Karolina Więckowska)

            9               8d        10,90 kg        (p. Marta Reimann)

            10             1b          7,940 kg      (p. Beata Byczko)

            11             7a          7,15 kg        (p. Mirosław Mleczek)

            12              2b           5 kg            (p. Ewa Niebieszczańska)

            13              6a           4,25 kg       (p. Teresa Polesiak)

            14              3b           4 kg            (p. Agnieszka Hetel)

            15              2a           2,5 kg         (p. Agnieszka Puchalska)

            16              1a           2 kg             (p. Agnieszka Zwierzańska)

            16              5b           2 kg             (p. Joanna Cabała)

            Razem:   290,45kg

             

             

             

             

             

          • Medale za "Długoletnią Służbę" zawodową

          • W połowie października, w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu, zostały wręczone medale za Długoletnią Służbę na polu edukacji. Odznaczenia te przyznawane są za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwu i nadawane są z ramienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2007 roku. Podczas uroczystej gali Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk w asyście wicewojewody Jarosława Kresy wyróżnił odznaczeniami państwowymi oraz resortowymi nauczycieli z byłego województwa jeleniogórskiego. Medalami w tym roku uhonorowano także nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1. Bogusław Szpytma Wicewojewoda Dolnośląski uhonorował nauczycieli i pracowników oświaty za działalność na rzecz oświaty Medalami za Długoletnią Służbę:

            Pani Jadwidze Hawryluk – Dyrektorowi SP 1- wręczony został złoty medal.

            Srebrne odznaczenia otrzymały Panie: Mariola Kotowicz, Ewa Kasprzak oraz Elżbieta Rakowska. Brązowym medalem wyróżniono zaś Panią Agnieszkę Lewandowską.

             

            Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na polu działalności zawodowej.

          • Ósmoklasiści zwiedzili Izbę Pamięci Reymontowskiej

          • Uczniowie klasy 8a, korzystając z zaproszenia Pani Anny Pląskowskiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, zwiedzili "Izbę Pamięci Reymontowskiej". Oprócz otrzymania rzetelnej dawki wiedzy na temat polskiego noblisty i literata, ósmoklasiści mogli na własne oczy ujrzeć przedmioty użytku codziennego znane z minionych czasów. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, dlatego jesteśmy wdzięczni za zaproszenie!

          • Wieczorne czytanie "Dziadów cz. II"

          • „Gromada niech się tu zbierze!

            Oto obchodzimy Dziady!

            Zstępujcie w święty przybytek:

            Jest jałmużna, są pacierze,

            I jedzenie, i napitek”

            (Adam Mickiewicz, Dziady cz.II)

             

             

            W piątkowy wieczór uczniowie klas siódmych zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie odczytać tekst „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. Lekturę poprzedził krótki film, dotyczący kultu zmarłych w różnych kulturach świata i podkreślający pochodzenie niektórych zwyczajów kultywowanych do dziś.

            Siódmoklasiści zasiadając przy długiej ławie, wydobywanej z mroku jedynie blaskiem lampionów, wcielali się kolejno w postaci dramatu romantycznego. Widzowie zaś wsłuchując się w ich głosy, mogli śledzić tekst utworu na rzutniku.

            Uczniowie stanęli jak zwykle na wysokości zadania. Dzięki wspólnej pracy, ogromnemu zaangażowaniu lektorów oraz odpowiedniemu zaaranżowaniu przestrzeni, udało się stworzyć klimat, który wprowadził nas w atmosferę Święta Zmarłych. Na spotkaniu pojawili się także ósmoklasiści, dla których ponowne wysłuchanie Dziadów cz.II było świetną okazją do powtórki przed egzaminem.

            Czytanie utworu Mickiewicza odbyło się w naszej szkole po raz drugi, jednak w ubiegłym roku mogliśmy spotkać się jedynie wirtualnie. Bardzo cieszymy się, że tym razem uczniowie mogli spędzić tę godzinę na lekturze wraz z kolegami i koleżankami.

            Na koniec mogliśmy przekonać się o tym, że dramat choć stary, to może być wykorzystywany jako żywa struktura językowa. Udowadnia to współczesna aranżacja muzyczna utworu grupy Hard Rockets (Elektryczne Dziady) . Uczniowie już po chwili nucili słowa „Cicho wszędzie, głucho wszędzie,/Co to będzie, co to będzie?”.

            Dziękujemy Pani Agnieszce Guzy oraz Hubertowi Pastuchowi za udokumentowanie całego przedsięwzięcia i wykonanie pamiątkowej fotorelacji.

            Mamy nadzieję, że taka forma zapoznania się z lekturą była dla Was czymś atrakcyjnym. Zapraszamy również w przyszłym roku na spotkanie z „Dziadami”.

            Ewa Fedczyszyn, Paulina Sarzyńska

          • Lekcja z GITD

          • W dniu 25 października 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śl. brali udział w niecodziennej lekcji. Prowadzącą zajęcia była Pani funkcjonariusz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie.

            Spotkanie możliwe było za pomocą połączenia tele-mostem na żywo, dzięki temu w bezpiecznych warunkach w zajęciach brali udział uczniowie z klas: 1a z p. Eweliną Gosztyłą i p. Agnieszką Śmieszek, 1b z p. Beatą Byczko, 2a z p. Agnieszką Puchalską, 2b z p. Anną Niebieszczańską i p. Justyną Milkowską, 3a z p. Marzeną Styszyńską, 3b z p. Agnieszką Hetel, 4b z p. Beatą Hryciew-Listwan, 5c z p. Maciejem Styszyńskim oraz p. Agnieszka Lewandowska.

            Podczas lekcji dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, podwórku i w domu oraz podczas poruszania się takimi pojazdami jak: rower, hulajnoga lub rolki. Pani funkcjonariusz prowadząca spotkanie utrwalała znajomość numerów alarmowych oraz to, czy uczniowie znają podstawowe zasady związane z korzystaniem z przejść dla pieszych.

            Podczas lekcji uczniowie mogli aktywnie współuczestniczyć w przebiegu spotkania. Na każde zadane przez Panią funkcjonariusz pytanie pojawiał się „las rąk w górze”, ponieważ każdy uczeń chciał zaprezentować swoją wiedzę dając przy tym liczne przykłady obrazujące, co należy robić, aby być jak najbardziej bezpiecznym. Mundurowi zapoznali uczniów również z pracą Inspekcji Transportu Drogowego. Dzieci były bardzo zainteresowane, chciały poznać bliżej pracę tej formacji.

            Społeczność Szkolna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śl. składa serdeczne podziękowania Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego w Warszawie za ciekawe i bardzo pouczające spotkanie za pośrednictwem zdalnych technik komunikacji na odległość.

             

          • Niedługo rusza nowy projekt unijny w szkole!

          • Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego

            Projekt ,,Z nauką i pasją kreuję swoją przyszłość w Gminie Gryfów Śląski”

            Beneficjentem i ambasadorem projektu jest gmina Gryfów Śląski. Jego całkowita wartość wynosi 1 185 766,19 złotych. Realizacja zajęć projektowych rozpocznie się w listopadzie 2021r w Szkole Podstawowej Nr1 i Szkole Podstawowej nr2. W listopadzie w obu szkołach przeprowadzony zostanie nabór uczniów do projektu. Od grudnia realizację projektu rozpoczną uczniowie obu szkół. Zajęcia realizowane będą zgodnie z ustalonym i podanym do publicznej wiadomości harmonogramem . Projekt realizowany będzie od listopada 2021 do 30 czerwca 2023r.

            Projekt przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego RPO WD 2014 2020 tj. ” Podniesienie u uczniów komp. kluczowych oraz właściwych postaw

            i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwijanie niezbędnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” poprzez realizację następujących działań :

            a) realizację inicjatyw związanych z kształtowaniem komp. kluczowych na rynku pracy;

            b) wsparcie nauki j. obcych, nauk matematycznych.-przyrodniczych. i ICT oraz właściwych postaw: kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej.

            c) tworzenie w szkołach warunków do nauczania eksperymentalnego

            d) zapewnienie lepszej opieki specjalistycznej dla uczniów z SPE i zniwelowanie deficytów uczniów.

            Realizacja projektu;

            1.Realizacja zajęć rozwijających kompetencje kluczowe wśród uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1

            3gr. zaj.rozw. z j.ang.kl.I-III,18ucz(9dz,9ch)

            3gr. zaj. wyr. z j.ang.kl I-III,18ucz(9dz,9ch)

            3gr. zaj.rozw. z j.ang.IV-VIII,18ucz(9dz,9ch)

            3gr. zaj.wyr. z j.ang.IV-VIII,18ucz(9dz,9ch)

            1gr. zaj.rozw.z j.niem. 6ucz(3dz,3ch)

            1gr. zaj.wyrówn.z j.niem. 6ucz(3dz,3ch)

            5 gr. z matematyki rozwi.,kl.IV-VIII,30ucz. (15dz, 15ch) 5 gr. z matematyki wyr.,kl.IV-VIII,30ucz. (15dz, 15ch)

            6 gr. z matematyki rozwi.,kl.I-III,36ucz. (18dz, 18ch)

            6 gr. z matematyki wyr.,kl.I-III,36ucz. (18dz, 18ch)

            6 gr. z przyrody rozw.,kl.I-III,36ucz. (18dz, 18ch)

            10 gr informatyki (8 gr. zajęć informat. i 2 gr. zaj. rozw. kompet. cyfrowe w tym bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni)

            2.Tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu dla uczniów oraz wyposażenie szkolnych pracowni w SP Nr 1

            2gr. matematyka metodą eksperymentu 12ucz(6dz,6ch)

            2gr. chemia metodą eksperymentu 12ucz(6dz,6ch)

            4gr. geografia metodą eksperymentu 16ucz(8dz,8ch)

            2gr. fizyka metodą eksperymentu 12ucz(6dz,6ch)

            4gr. biologia metodą eksperymentu 16ucz(8dz,8ch)

            3. Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi w Szkole Podstawowej Nr 1

            4gr. zaj.korekcyjno-kompensacyjne, kl. III-VI 16ucz(8dz,8ch)

            2gr.zaj.logoped. 8ucz(4dz,4ch)

            2gr. zajęcia rozw. umiejętn. społeczno-emocjonalne 6ucz(3dz,3ch)

            4. Realizacja zajęć rozwijających kompetencje kluczowe wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 Gryfów Śląski

            1gr. 40 zaj.rozw.z j.ang. "My, a język angielski "kl.IV-VIII 4ucz(2dz,2ch)

            1gr. 40 zaj. rozw. z ang. "Język angielski dla nas "kl.I-III, 6ucz(3dz,3ch)

            1gr. 40 zaj. rozw. "Język niemiecki jest OK " kl.VII-VIII 6ucz(3dz,3ch)

            2 gr. 40 zaj."Lubimy matematykę" kl I-III,10ucz.(5dz,5chł)

            1 gr. po 40 zaj.matematyka "Matematyka nas cieszy" kl.IV-VIII 4ucz.(2dz,2chł)

            zaj.matematyka wyrówn. kl.IV-VIII 4ucz.(2dz,2chł)

            1gr. 40 zaj.rozw.z j.ang. wyrówn.kl.IV-VIII 4ucz(2dz,2ch)

            2gr40 zaj. zabawy z komputerem kl. I-III, 10ucz(5dz,5ch)

            1gr.60 zaj.rozw. kompetencji cyfrowych uczniów kl IV-VIII, 6ucz(3dz,3ch);

             

            5. Tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu dla uczniów oraz wyposażenie szkolnych pracowni w SP nr 2

            1gr. "Poznajemy świat" zaj. z przyrody poprzez eksperym. 6ucz(3dz,3ch)

            1gr. "Świat wokół nas" kl.I-III - metodą eksperymentu 6ucz(3dz,3ch)

            1gr. "Świat wokół nas" kl.IV-VIII - metodą eksperymentu 6ucz(3dz,3ch)

            1gr. "Odkrywamy, doświadczamy" - metodą eksperymentu, kl. IV-VIII 6ucz.(3dz,3ch)

            6. Wsparcie w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi w SP 2

            1gr. 60 zaj.logoped. 4ucz(2dz,2ch), kl I-III.

            5os.po 60zaj./os. zajęcia z psychologiem indywidualne, kl.I-VIII, 5ucz (2dz,3ch)

            1gr.po 60zaj. zajęcia terapeutyczne 4ucz (2dz,32h)

            Realizowany program kładzie nacisk na przekazanie uczniom wiedzy w sposób ciekawy i zrozumiały. Zajęcia będą prowadzone przy zastosowaniu różnorodnych metod aktywizujących budzących zainteresowanie uczniów, ich aktywne postawy i zaangażowanie. W czasie realizacji programu będzie przekazywana uczniom nie tylko określona wiedza merytoryczna, lecz również stworzenie młodzieży możliwość samodzielnego myślenia, kojarzenia, abstrahowania, tworzenia analogii, odwoływania się do własnych doświadczeń i wiedzy. Założeniem programu jest żywy udział w zajęciach, który warunkuje kształtowanie postaw i umiejętności.

            Warto tu dodać, że szkoły gminne realizują już trzeci projekt skierowany na kompetencje kluczowe ale należy też podkreślić, że obie szkoły zostały doposażone w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne w tym sprzęt TIK .

            Zajęcia projektowe jak do tej pory cieszyły się popularnością i uczniowie chętnie z tej propozycji korzystali. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz . Na stronach internetowych obu szkół będzie można na bieżąco śledzić sprawozdania ze zdjęciami z pracy poszczególnych grup.

            Zapraszam serdecznie Państwa dzieci do udziału w projekcie, wszelkie niezbędne informacje możecie Państwo uzyskać w każdej szkole u koordynatorów tj. SP Nr1 Jadwigi Hawryluk, SP nr2 Alicji Kuźniarz i wszystkich nauczycieli obu szkół którzy będą pracowali z Państwa dziećmi.

            Z poważaniem

            Koordynator projektu Jadwiga Hawryluk



             

             

          • Uwaga! Niedługo otwarcie boisk wielofunkcyjnych!

          •  

            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

            IM. BOHATERÓW ŁUŻYCKIEJ BRYGADY WOP

            W GRYFOWIE ŚLĄSKIM

            ZAPRASZA

            NA

            UROCZYSTE OTWARCIE BOISK

            dnia 10 listopada 2021 r. (środa) o godzinie 11:00

             

            W programie:

            • otwarcie boisk wielofunkcyjnych
            • prezentacja treningu wzorcowego prowadzonego przez zawodników KGHM Zagłębie Lubin
            • trening piłkarski kl. I-III prowadzony przez trenera piłkarskiego Pana Pawła Dama
            • Zumba prowadzona przez Panią Justynę Nowicką

            Mecze i konkurencje otwarcia:

            • piłka nożna
            • piłka ręczna
            • piłka koszykowa
            • piłka siatkowa
            • pchnięcie kulą
            • skok w dal
            • skok wzwyż

            PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

            MINISTERSTWO SPORTU

            PROGRAM SPORTOWA POLSKA

            EDYCJA 2021

             

            ORAZ

            URZĄD GMINY I MIASTA 

            GRYFÓW ŚLĄSKI

             

          • APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

          • Od września 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śl. realizowane są zajęcia w ramach programu profilaktycznego o nazwie: APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ. Program adresowany jest do uczniów klas 3-6. Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Program składa się z 10 części tematycznych, które koncentrują się na kształtowaniu pozytywnych postaw i zachowań, poprzez rozwijanie odporności psychicznej oraz optymistycznego podejścia do życia:

            Część 1. APTECZKA SKARBÓW – jak leczyć rany duszy?

            Część 2. OPTYMIZM - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!

            Część 3. PRZYJAŹŃ – okazuj miłość i przyjaźń!

            Część 4. KREATYWNOŚĆ - ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!

            Część 5. WYTRWAŁOŚĆ - nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!

            Część 6. ZDROWIE FIZYCZNE - dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!

            Część 7. SZCZEROŚĆ - nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!

            Część 8. ŻYCZLIWOŚĆ - próbuj zrozumieć i wspierać innych!

            Część 9. WDZIĘCZNOŚĆ - okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!

            Część 10. MARZENIA - ustanawiaj cele dla siebie i podążaj za marzeniami!

            Obecnie program jest realizowany przez Panią Agnieszkę Hetel podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne z wybranymi uczniami kl. 2-3. Ponadto w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez Panią Katarzynę Cymerman uczestniczy grupa uczniów z kl. 5 b, gdzie uczniowie w miłej i bezpiecznej atmosferze odkrywają kolejne tajniki APTECZKI

            Katarzyna Cymerman

             

             

             

             

             

             

          • "Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956" - nagrody

          • Choć Róża Walenciak jest już absolwentką naszej szkoły, to ostatnio dotarła do nas jeszcze ostatnia nagroda, jaką ta niekwestionowana, uzdolniona w wielu dziedzinach uczennica, otrzymała w ramach udziału w konkursie pt. "Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956". Pragniemy pogratulować Róży i podzielić się fotorelacją. Niebawem nagrody trafią w ręce laureatki.

          • Honorowy patronat nad naszymi konkursami

          • Szkoła Podstawowa Nr 1 jest od wielu już lat organizatorem "Ogólnopolskich Konkursów Ekologicznych - Polska jakiej nie znacie" oraz "Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Regionalnego - Poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu". Z radością pragniemy więc poinformować, że zostały one objęte honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wojewody Dolnośląskiego oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny inicjatywa przez nas organizowana, spotkała się z aprobatą wyżej wymienionych instytucji i osób.

          • Dziękujemy!

          • Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śl. uczestnicząc w Dniu Edukacji Narodowej i Pasowaniu Pierwszoklasistów nie zapomniał o pozostałych uczniach edukacji wczesnoszkolnej. Klasy drugie i trzecie zostały obradowane pięknymi śniadaniówkami. Dzieci serdecznie dziękują za prezent Panu Burmistrzowi Olgierdowi Poniźnikowi.

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          • Aby przejść do galerii zdjęć proszę kliknąć link: Pasowanie pierwszoklasistów

             

            Wczoraj świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Była to szczególna uroczystość dla pierwszoklasistów, którzy po pasowaniu stali się w pełni członkami naszej społeczności szkolnej. Najmłodsi zdali swój pierwszy test wzorowo. Z odwagą wkroczyli na płytę hali sportowej, gdzie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez Panią Jadwigę Hawryluk – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim . Uczniowie klas 1 a i 1 b wraz z wychowawczyniami Panią Agnieszką Zwierzańską i Panią Beatą Byczko zaprezentowali także krótki program artystyczny. Aby tradycji stało się zadość, członkowie aktywu bibliotecznego poczęstowali pierwszoklasistów kredą, by najmłodsi zawsze już pamiętali smak szkoły. Upominki, które dzieci otrzymały, na pewno będą przypominać o tym ważnym dniu. Naszą szkolną uroczystość uświetniła swoim śpiewem, jak zwykle niezawodna grupa "Wesołych Nutek", pod wodzą Pana Macieja Styszyńskiego.

            Serdecznie dziękujemy za udział w akademii wszystkim rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy w tym ważnym dniu.

            Dziękujemy również za obecność Pani Urszuli Madze - Dyrektor biura senatorskiego, Panu Olgierdowi Poniźnikowi - Burmistrzowi naszego miasta, Pani Elwirze Szpecht- kapitan Straży Granicznej, Pani Marzenie Szuflickiej - Inspektor ds. infrastruktury społecznej, oraz Panu Jerzemu Andrzejczakowi – Sekretarzowi Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

            Ciepłe słowa kierujemy także do uczniów klas drugich i trzecich, którzy z trybun hali kibicowali swoim młodszym kolegom.

            Składamy podziękowania za godne i piękne reprezentowanie szkoły na apelu członkom Samorządu Uczniowskiego oraz pocztu sztandarowego przygotowanym przez Panią Agnieszkę Guzy.

            Fotorelację prowadził Pan Paweł Tomczuk, natomiast film z uroczystości, który dostępny będzie w przyszłym tygodniu nakręciła Pani Agnieszka Guzy.

             

            Z okazji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej jeszcze raz składamy życzenia wytrwałości,

            cierpliwości, niegasnącej pasji oraz zdrowia wszystkim pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym, pracującym w naszej szkole. Miejcie zawsze odwagę i siłę, by móc przekazywać nowym pokoleniom wiedzę i doświadczenie.

             

             

            red. E.Fedczyszyn