• Wyniki konkursu zDolny Ślązak - awans ósmoklasistów!

• Cała społeczność szkolna gratuluje uczniom klas ósmych awansu do etapu powiatowego konkursu ,,zDOLNY ŚLĄZAK" . Z poszczególnych przedmiotów do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Kaniuk Zofia kl.8c- biologia

2. Namirowski Igor kl.8a - matematyka

3.Pastuch Aurelia kl.8c - język angielski

4.Rusnarczyk Martyna kl.8a - chemia, fizyka i biologia.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

• Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

• Co roku w trzeci czwartek listopada w Polsce obchodzony jest „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu”. W roku 2022, ten dzień przypada na 17 listopada. Idea obchodzonego w Polsce i na świecie „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci) mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania na tzw. „bierne” palenie. Palenie papierosów/e-papierosów to również zagrożenia dla środowiska!

• Spotkanie ze strażakiem

• Wielu uczniów pamięta opowiadanie pt. „Jak Wojtek został strażakiem”.
            Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką Ochotniczej Straży Pożarnej z Proszówki p. Kamilą Zajączkowską. Podczas spotkania omawialiśmy sposoby właściwego postępowania w sytuacjach zagrożeniach życia, zwracaliśmy szczególną uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych, przypominaliśmy o najważniejszych numerach alarmowych. Mieliśmy również okazję zobaczyć z czego składa się strój bojowy strażaka. Dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą. Wszyscy słuchali ich z wielką uwagą. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik przymierzył strój strażaka znajdujący się w wyposażeniu jednostki gaśniczej. Była to bardzo pouczająca lekcja, na której przedstawiono treści związane z bezpieczeństwem, postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za poświęcony nam czas oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom. Z niecierpliwością czekamy na wiosenne spotkanie w siedzibie jednostki.

• ,,Cudownych rodziców mam……..”

• Gryfów Śląski, 14.11.2022r.

,,Cudownych rodziców mam……..”

Tymi słowami piosenki chciałabym w imieniu własnym jak i całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1
            w Gryfowie Śląskim, złożyć najserdeczniejsze podziękowanie Radzie Rodziców: P. Malwinie Sznurowskiej,
            P. Małgorzacie Baszak, P.Angelinie Grześków, P. Krzysztofowi Bucy oraz ich małżonkom i rodzinom. Jesteśmy wdzięczni za ogromne zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam podczas przygotowań
            i w trakcie zabawy
            andrzejkowej, w minioną sobotę tj. 12 listopada 2022r. Pięknie też dziękuję naszym niezawodnym rodzicom, którzy upiekli przepyszne ciasto na ten dzień. Praca zespołowa to paliwo, które pozwala na osiąganie niezwykłych rezultatów.

Dziękuję również wszystkim Państwu, którzy bawili się w zorganizowanej przez Radę Rodziców zabawie. Dzięki Wam, wieczór upłynął w niesamowitej atmosferze, dostarczył niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień.

Wielkie ukłony kieruję do naszych sponsorów tj. Krzewy z Krzewia, Pas –Trans, Kamieniarstwo Rygas , BVS Polska Alicja Karaczun .

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na organizację Dnia Dziecka.

Podobno trudno znaleźć przyjaciół o dobrym sercu. Ja w takim razie muszę mieć wielkie szczęście! Raz jeszcze - dziękuję!

Dyrektor szkoły Jadwiga Hawryluk