Nawigacja

 • Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Domu Samotnej Matki w Pobiednej

  Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Domu Samotnej Matki w Pobiednej

  We wtorek 10 grudnia dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odwiedziły Dom Samotnej Matki w Pobiednej i wręczyły każdemu dziecku paczkę ze słodyczami i zabawkami oraz artykuły spożywcze. Dzieci otrzymały również maskotki, gry i puzzle, które zostały zebrane w listopadowej akcji przeprowadzonej w szkole. Uczniowie przygotowali różne gry i zabawy. Dzięki temu wszystkie dzieci spędziły razem czas i świetnie się bawiły.

  red. E. Rakowska, A. Lewandowska

   

 • Paczki mikołajkowe dla dzieci z Domu Samotnej Matki

  W ubiegły wtorek dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu udały się na zakupy do Biedronki. Wolontariusze z dużym zaangażowaniem w krótkim czasie wypełnili sklepowy wózek słodyczami do paczek mikołajkowych dla dzieci i produktami spożywczymi dla podopiecznych z Domu Samotnej Matki w Pobiednej. Towar został zakupiony z pieniędzy zgromadzonych podczas październikowej charytatywnej sprzedaży ciast. Mamy nadzieję, że przygotowane paczki sprawią radość wszystkim dzieciom, do których trafią, a produkty spożywcze ich mamom.

 • "Uczę się bezpiecznie żyć" - konkurs dla dzieci i młodzieży

  Konkurs "Uczę się bezpiczenie żyć" pod patronatem małżonki Prezydent RP - pani Agaty Kornhauser Dudy, mający na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami: 

  4._ZALOZENIA_PROGRAMOWE_2020_20.11.2019.pdf

  Regulamin_Glowny_rok_2020.doc

  Formularz_zgloszeniowy_2020.doc​​​​​​​


 • Nasze konkursy ogólnopolskie objęte patronatami

  Nasze konkursy : "VIII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny - Polska jakiej nie znacie" oraz "VIII Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Regionalny "Poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu" zostały objęte honorowymi patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Dziękujemy za obdarzenie nas tym zaufaniem, zachęcając równocześnie uczniów do wzięcia udziału w wyżej wymienionych przedsięwzięciach.

  Poniżej dokumenty poświadczające objęcie patronatami naszych konkursów:

  20191203_075529(1).pdf​​​​​​​

 • Podziękowania za udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

  Podziękowania za udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

  W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mierzyli się z działaniami, a za udzielenie prawidłowych odpowiedzi otrzymywali zaszczytny tytuł "Eksperta tabliczki mnożenia". Dziękujemy za udział w akcji zarówno wszystkim rachmistrzom, jak i organizatorom. 

 • "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów w Szkołach Podstawowych w Gminie Gryfów Śląski" - nabór

   "Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów w Szkołach Podstawowych w Gminie Gryfów Śląski" - nabór

  Od 7 do 20 stycznia 2020 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfowie Śląskim rozpoczyna nabór chętnych uczniów do udziału w projekcie w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa dolnośląskiego. 


  Ze szczegółowymi informacjami na temat naboru można zapoznać się klikając w link poniżej:

  20191129_104626.pdf


 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Każdy z nas miał zapewne w dzieciństwie swoją ulubioną pluszową maskotkę. Każdego roku, 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten wcale nie jest przypadkowy, bo właśnie wtedy przypada rocznica powstania tej maskotki.

  W naszej szkole również przyłączamy się każdego roku do świętowania Dnia Pluszowego Misia. Od rana na korytarzach szkolnych mogliśmy zobaczyć uczniów trzymających w dłoniach swoje ulubione pluszaki. W bibliotece szkolnej Pani Agnieszka Guzy wraz z Aktywem Bibliotecznym przygotowała przedstawienie dla pierwszoklasistów i uczniów nauczania wczesnoszkolnego. Wszyscy zaś, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę, a mieli ze sobą misia, mogli liczyć na małe co nieco.

  Pamiętaliśmy również o naszych małych kolegach i koleżankach w żłobku Bajkowa Kraina. Maluszki brały udział w sympatycznym spotkaniu z Pluszowym Misiem i Kubusiem Puchatkiem, podczas którego uczestniczyły w zabawach i tańcach. Radości nie było końca!

  Dziękujemy Aktywowi Bibliotecznemu oraz Pani Agnieszce Guzy za przygotowanie całego przedsięwzięcia. To bardzo miłe, uczące opiekuńczości, łagodności i ciepła święto, o którym warto przypominać.

 • zDolny Ślązaczek z matematyki

  zDolny Ślązaczek z matematyki

  19.11.2019 r w Lwówku Śląskim odbył się etap powiatowy konkursu matematycznego zDolny Ślązak, do którego zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły. Byli to: Miłosz Pawliszak (kl.7b), Szymon Mazik (kl.8a) oraz Błażej Sułtanowski (kl. 8b).Uczniowie mieli do rozwiązania 17 zadań, które były otwarte i zamknięte. Konkurs rozpoczął się o godzinie 12:00 i trwał 60 minut. W tym czasie uczniowie musieli wykazać się bardzo dużymi umiejętnościami matematycznymi, aby rozwiązać zadania o podwyższonym stopniu trudności.Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy matematyczne.

  Marta Reimann

 • Wyróżnienie dla Marty Hercuń w X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej

  Wyróżnienie dla Marty Hercuń w X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej

  Sukces jest sumą małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu  - Collier

  Sukces Marty Hercuń - wyróżnienie w X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej, który odbył się we wrocławskim Klubie Anima -16.11.2019r.

  Uczennica wystąpiła w repertuarze z musicalu Dzwonnik z Notre Dame w piosence pt. Belle (do podkładu muzycznego kompozycji - Richarda Cocciante), prezentując gamę walorów artystycznych podkreślających wizeruneki charyzmę na scenie. Umiejętności wokalne i taneczne osnute choreografią i kreacją teatralną nadały charakter oraz stworzyły magiczny klimat na scenie.

  Występ oceniali jurorzy - znani artyści muzycy:

  1.Anna Józefina Lubieniecka (była wokalistka Varius Manx)

  2.Martyna Kukla (Melika-wokalistka)

  3.Aleksander Piechaczek (chórmistrz,dyrygent, pianista i aranżer)

  Do konkursu w kategorii wiekowej 13-18 lat, przystąpiło 30 uczestników, a wśród nich jedna z najmłodszych wokalistek - gryfowianka. Poziom występów był bardzo wysoki, co podkreślili jurorzy, ogłaszając werdykt. Wyróżnienie to zaszczyt i wielkie osiągnięcie w tym prestiżowym przeglądzie.

  Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju swoich pasji i talentu Marta.

   

  B.Wolar

 • Ju-jitsu w naszej szkole

  Ju-jitsu w naszej szkole

  W ubiegły piątek zamiast tradycyjnych ćwiczeń na lekcji w-f, uczniowie mogli spróbować swoich sił w ju-jitsu. Odbyły się zajęcia pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Ju-jitsu Kubotan z Mirska - Państwa Sławomira i Magdaleny Woźniaków oraz Panów Kacpra Woźniaka oraz Patryka Krawczyka. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, a później uczniowie nauczyli się kilku chwytów z zakresu samoobrony, które pokazały im jak reagować i jak radzić sobie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobą agresywną. W imieniu uczniów klas 7 a, c oraz 6 b,d dziękujemy za tę cenną lekcję.

 • Podsumowanie akcji "Szkoła pamięta"

 • Głosowanie rozpoczęte - stypendium USKI

  Głosowanie rozpoczęte - stypendium USKI

  Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

  Rozpoczęło się głosowanie na uczniów w ramach 25 edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI. Celem programu jest wspieranie uczniów uzdolnionych, którzy posiadają osiągnięcia sportowe i artystyczne. W tym roku naszą szkołę reprezentują uczniowie Marta Hercuń i Miłosz Listwan z klasy siódmej. Dali się Państwu wielokrotnie poznać jako zdobywcy najwyższych lokat w konkursach. Bardzo prosimy o pomoc w docenieniu ich talentów, poprzez oddanie głosu na wybranego przez siebie ucznia w systemie głosowania USKI. Nazwisko ucznia/uczennicy należy wyszukać na liście i oddać głos, klikając na ikonkę po prawej stronie.

  Link poniżej:

  https://uski-polska.edu.pl/index.php?page=ankieta&order=votes&jak=DESC

 • Bajkowe postacie z wizytą w żłobku

  w06.11.2019 r. zgodnie z zapowiedzią Aktyw biblioteczny wraz z opiekunką P. Agnieszką Guzy odwiedził dzieci ze żłobka  "W Bajkowej Krainie". Przedstawienie spodobało się najmłodszym, świadczą o tym oczy błyszczące jak perełki na widok postacie rodem z bajek, oraz roześmiane buzie. Sami zobaczcie! 

 • W bajkowej krainie

  A tymczasem w bajkach wątki się pomieszały...Tematem zajął się aktyw biblioteczny z P.A.Guzy, przygotowując przedstawienie noszące tytuł " W bajkowej krainie". Dnia 05.11.2019 r. adresatami byli uczniowie klas I-III i podopieczni świetlicy szkolnej. Aktorzy: Simona Karpowicz, Amelia Romanowska, Lena Harmacińska, Alicja Tarkota, Hanna Lis, Lena Cerkanowicz, Maja Wilczacka, Oliwia Czekanowska, Emilia Reimann, Oliwia Szostak, Martyna Rusnarczyk, Klaudia Królak, Kinga Dziwińska, Natalia Mielniczyn oraz Sara Opolska - w pięknych strojach sprawili, że jesienny wtorek w szkole był dniem szczególnym, pełnym artystycznych wrażeń.Reżyserka Kangurzyca ( P. Agnieszka) miała w swojej torbie słodkie niespodzianki dla widzów.A już jutro na występ uczniów z SP Nr 1 czekają dzieci ze żłobka "Bajkowa kraina". Będzie się działo

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 ponownie z Certyfikatem DSSWU

  Szkoła Podstawowa Nr 1 ponownie z Certyfikatem DSSWU

  W tym roku Certyfikaty Szkoły Wspierającej Uzdolnienia otrzymało 46 placówek z terenu całego Dolnego Śląska. Przynależność do sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia sprzyja promocji w środowisku lokalnym, nobilituje
  i dodaje jej członkom prestiżu. Z drugiej strony jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ wymaga nowych pomysłów i kształtowania w sposób ciągły motywacji poznawczej i wzmożonej aktywności wśród uczniów, a od nauczycieli pasji i zaangażowania w przekazywaniu wiedzy. 

  Z ogromną radością infromujemy, że Szkoła Podstawowa Nr 1 zyskała ponownie akredytację komisji, która przyznała nam certyfikat przedłużający i potwierdzający naszą przynależność do DSSWU.  Jako jedyna szkoła
  w powiecie lwóweckim zostaliśmy docenieni w ten sposób.

  Od lat już staramy się systematycznie podnosić jakość oddziaływań pedagogicznych po nowoczesne metody
  i formy pracy. Nasi nauczyciele są pasjonatami zaangażowanymi w pracę z uczniem i na rzecz środowiska lokalnego. Wśród grona pedagogicznego znajdują się laureaci nagród Ministra Środowiska, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 biorą udział w projektach realizowanych ze środków unijnych, rozwijających kompetencje kluczowe. Jesteśmy również organizatorem Ogólnopolskich Konkursów Ekologicznych i Historyczno-Regionalnych pod honorowym patronatem MEN, Dolnośląskiego Kuroatora Oświaty i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. 

  Ze wszystkich sił staramy się skłaniać naszych uczniów do wykorzystywania uzdolnień, twórczego myślenia
  i własnej inwencji w procesach edukacyjno-wychowawczych. 

  Jesteśmy bardzo dumni z przyznanego nam Certyfikatu, który jest dla nas namacalnym docenieniem wszystkich wysiłków wkładanych w pracę zarówno nauczycieli, jak i uczniów. 

 • Wyniki konkursu plastycznego "Święty Franciszek - miłośnik przyrody"'

  :

  KLASY I-III

  1 miejsce – Dominik Drążek - klasa IIIa2 miejsce – Oskar Szymaszek - klasa IIIb3 miejsce – Zofia Kostrzewa - klasa IIa

  KLASY IV- VIII

  1 miejsce – Karolina Buca - klasa Vc2 miejsce – Vanessa Wawer -klasa IVa3 miejsce – Adam Pyś -klasa VId

 • Zdolny Ślązaczek z języka angielskiego

  Migawki ze szkolnego etapu Zdolnego Ślązaczka z języka angielskiego. Informujemy jedcznocześnie, że do etapu powiatowego awansował Jakub Puszka. Gatulujemy!

 • Oddajemy hołd walczącym o niepodległość

  11 listopada, w kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, dyrekcja, uczniowie i nauczyciele złożyli kwiaty pod tablicami Józefa Piłsudskiego i Kombatantów Ziemi Gryfowskiej na gryfowskim rynku. To piękne i ważne wydarzenie. Cieszymy się, że mogliśmy się dziś razem spotkać, by uczcić wolność Polski. Wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, barwy biało-czerwone oraz kwiaty to tylko zewnętrzne symbole tego, co każdy Polak nosić winien w głębi serca - przywiązania i poszanowania historii swojego kraju.

 • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

  Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

   

   

  Już Ignacy Krasicki w Hymnie do miłości Ojczyzny pisał:

   

  Święta miłości kochanej ojczyzny, 

  Czują cię tylko umysły poczciwe! 

  Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,

  Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe

  Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny, 

  Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe, 

  Byle cię można wspomóc, byle wspierać, 

  Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

   

  Wielkie marzenie o wolności urzeczywistniło się po 123 latach niewoli i zaborów. Przez te wszystkie lata naród polski podejmował zrywy niepodległościowe okupione krwią i cierpieniami wielu pokoleń Polaków. Jednak nie ustawaliśmy w walce suwerenność. Udało się ją odzyskać w 1918r. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku 11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zgromadzili się dziś na płycie hali sportowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Obejrzeliśmy również montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież i ich opiekunki – Panie Martę Kowalską i Ewę Kasprzak. Bardzo wzruszające widowisko poprowadziło nas przez burzliwe dzieje Polski, aż do momentu odzyskania upragnionej niepodległości. Elementy dekoracji do przedstawienia przygotowała Pani Ewa Fedczyszyn. Celebrowanie tak ważnej dla naszych rodaków daty jest niezwykle istotne dla kształtowania w młodych pokoleniach postawy patriotyzmu i poszanowania własnych korzeni, z których się wyrasta.

  red. E. Fedczyszyn

 • Kwesta Koła Wolontariatu na rzecz dzieci

  Kwesta Koła Wolontariatu na rzecz dzieci

  W niedzielę 27 października przy kościele świętej Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Caritas'' i nauczyciele z naszej szkoły sprzedawali ciasto. Dochód ze sprzedaży ciasta zostanie przeznaczony na opłacenie szkoły dla naszej Kesi z Kamerunu, dzieci z Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze oraz do Domu Samotnej Matki w Pobiednej, z którymi szkoła współpracuje od wielu już lat.Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i dziadkom za upieczenie ciast. Zawsze możemy na Was liczyć. Macie wielkie serca.

  E. Kasprzak

  A. Lewandowska

  E. Rakowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP
  ul. Uczniowska 17
  59-620 Gryfów Śląski
  e-mail: sp_gryfow@op.pl
 • 75 781 34 86
  Dyrektor:
  Jadwiga Hawryluk
  Wicedyrektor:
  Mariola Kotowicz

Galeria zdjęć